Ixi narozeniny

28.12. - narozeniny Ixi - 11 let
Ixinko naše, přejeme Ti všechno jen to nej k narozeninám!!!

31.12.2009 *vrh F
5.1.2011 *vrh I
Všem Dajaveráčkům z vrhu F a I přejeme vše nej k narozeninám!!

PF 2016
Všem našim Dajaveráčkům, jejich rodinám, všem našim kamarádům a příznivcům přejeme všechno nejlepší do nového roku 2016, především zdraví, lásku, porozumění a štěstí.


Plánovaná krytí  21.12.2015 / 23.12.2015 / 25.12.2015

Gyfu x Hemp
21.12.2015 jsme vyrazili do Německa na krytí s naší Gyfu. Bohužel jsme přijeli po 16 hod, tak už nebylo moc světla na hezké fotky nebo videa, ale přeci jen jsme něco pořídili :-) Krytí proběhlo pohodově :-)
Hemp  ... video + foto ... 

... foto z krytí ...

Energy of Dajavera x Acrylic Dog Anne´s Dream
23.12.2015 za naší Ginuškou dorazil Dogy. Vše proběhlo hladce :-)

Enola Gay Dajavera x Acrylic Dog Anne´s Dream
25.12.2015 měla svůj den "D" Ený. Bohužel se Magic nezamiloval a tak jsme nakonec změnili krycího psa.

Všechna krytí proběhla naprosto bez problémů a jestli vše dobře půjde, budeme se moci na konci února 2016 těšit na nové Dajaveráčky. Pokud budete mít o prcka z naší ch. stanice zájem, neváhejte nás kontaktovat :-)


16.12.2015 + 18.21.2015

Drive for Live of Silent Storm "Comic" + Quanett Dajavera

v sekci "štěňata" přidána nová videa budoucího tatínka a maminky našeho vrhu


8.12.2014

Gyfu
Dnes nám přišel výsledek posledního genetického testu IGS Normal !

Victoria Ezra Dajavera
Moc děkujeme za nové fotky "naší" 8-měsíční borderčí slečny
... zde ...

Baileis Dajavera
Složila zkoušku obedience OB1 na V

Lentilka Dajavera
Zkouška LA3 - Obsion 042 - 1. místo!

Rachel Dajavera
A její vítězný běh - agility
... zde ...


Terezka Dajavera
Mikulášovo nadělení - OBZ, 5. místo (z15), 230 bodů / V, rozh. L. Stemmerová

Purina Proplan Cup 2015 - flyball

Ocenění si vyběhali tito Dajaveráčci v týmech RUP:

Great Go, Perfect Match, Catch me, Mr. Maikee Dajavera - 3. místo, 2. divize
CJ, Blacberry, Jing Jang a Keeny Rose Dajavera - 3. místo, 3. divize

Na fotce Great Go a Perfect Match Dajavera


Naše miminkovské plány 3.12.2015

Plánovaná krytí
Do sekce "Štěňata" přidány naše plány na štěňátka. Pokud vše proběhne jak má, můžeme se v Dajaveře těšit na čtvery miminka. 2 vrhy z toho budou externí. Pokud máte o prcka z naší ch. stanice zájem, neváhejte nás kontaktovat :-)

Brave Kid
Tatínek naší Gyfu se zúčastnil minulý víkend Swiss Openu, kde v konkurenci 69 psů obsadil nádherné 6.místo! Moc gratulujeme a jsme na tatínka pyšní!

Cheerovi potomci:
Amazing Cloudy ranč - fresbee

By By Summer  - 1.místo v DD, 1.místo v TT, 1.místo v Quadu + BBS KING, byl poslední závod sezóny, který jsme ukončili úžasným výkonem. Tak jsem se rozhodla, že zhodnotím i celou sezónu 2015, která byla ještě lepší než ta loňská. Na bedně jsme stáli celkem 20x z toho jsme brali 10x první místo! 3x jsme se stali nejúspěšnějším týmem závodu, vybojovali ocenění Moravský distanční guru 2015, obhájili titul MISTR ČR v Quadu - další rok se pokusíme o "hetrik" Emotikona smile , 3x prodloužili ženský světový rekord v Quadu na aktuálních 84,16m a jako třešnička na dortu je vítězství v celoročním závodě Dog Shop liga, kde soutěžilo přes 250 týmů. Poprvé jsme zabodovali i ve freestylu, kvalifikovali se na MS jak ve freestylu tak v SMD, na MČR v Quadu a SMD. Prostě hustý!! Mejzák je prostě machr!! Děkuji všem za krásnou sezónu a už se těším na rok 2016! 

Týnule Nosková a její Amazing Cloudy ranč

Z Dajavery letí obrovská gratulace!!! Jste prostě nejlepší !!!!


Gyfu a její závodní sezona 2015

Naše defacto první závodní sezona v pasení je za námi. Gyfu a já jsme absolvovaly hodně závodů, seminářů, tréninkových pobytů. Gyfu stejně jako loni předčila má očekávání. Loňskou sezonu jsme tak trochu nadplán uzavíraly prvním místem v IHT 1 a tím si zajistily možnost startů v IHT 2. Přez zimu 2014/2015 jsme se zaměřily na shed, který nás letos poprvé čekal právě ve vyšší kategorii a tak hned na prvních závodech nám nic nebránilo do dvojek nastoupit. Konec letošní sezony jsme opět uzavřely tak trochu nadplán, když jsme poprvé nastoupily do trojek. Mám velkou radost, že jsme tak často stály na "bedně" a ne jinak tomu bylo i v naší premiéře ve trojkách, kdy jsme se umístily na úžasném 3. místě. Mám z Gyfu velkou radost, dobře se mi s ní pracuje, vyhovujeme si a podporujeme jedna druhou. Zkrátka jsem si nemohla lepšího parťáka přát! Nyní nás čeká zimní pauza, ve které doufám bude mít Gyfunka svoje první štěňátka a v příštím roce se moc těším na trialy! Tentokrát už nás čeká kategorie Open!


Francie 08/2015

4.7.2015  Čelina, T1  rozh. J.Hála, 41 bodů, ret
Naše první letošní závody a moje celkové selhání. Poté, co Gyfu vyzvedla ovce "z desítky" začala jsem panikařit. Občas dala jiný stranový povel, občas nepískala vůbec. U penu jsem už byla totálně rozhozená a když se nám nepodařilo ovce na 3. pokus zavřít jsem prostě zvedla ruku. V tu chvíli a ve 40 stupních vedra to bylo pro mě vysvobození. Musím přiznat, že jsem byla sama zaskočená tím, jak jsem nevěděla co dělat a hlavně jsem byla na sebe hodně naštvaná, že jsem Gyfu v tom nechala samotnou. Takže moje večerní rozpoložení mě posunulo v úvahách o trialech, závodní atmosféře a uvědomila jsem si, že takto to nepůjde a musím na sobě hodně zapracovat. A začala jsem hned 2. den :-) Rozhodla jsem se nastoupit do dvojek, vzít to tréninkově a spravit, co se bude jen za jeden běh dát a... dojít do konce, rozdělit, zavřít košár. Hlavně spravit důvěru Gyfu!

5.7.2015 Čelina, T2  rozh. J.Hála, 30 bodů, 7. místo (z 12)
Trial jsem od začátku brala tréninkově. Na crossdriwu jsem odešla od kolíku, abych byla Gyfu blíž a mohla lépe dělat korekce. Rozdělení se nám podařilo a napoprvé jsme zvládly zavřít ovce do košáru. Vzhledem k tropickým teplotám byl trial velmi náročný a mnozí psi měli problémy i trial dokončit. Díky tomu i přes velkou ztrátu bodů, které jsem si svým odchodem z místa nechala vzít jsme se umístily na 7.místě!

1.-6.8.2015 trénink a sraz Gyfunky vrhu Francie - P. Heintz
První srpnový týden jsme vyrazili na tréninkovou dovču za naším chovatelem P. Heintzem. Měla jsem velkou radost, že se sešel celý vrh, vč. maminky a tatínka, takže úžasně strávený týden u oveček ve společnosti přátel. S Gyfu jsem hlavně pracovala na rozdělování ovcí, outrunech a flankách.
... foto - zde ...

15.8.2015 Vysoký Újezd IHT2, rozh. M. Maček, 58 bodů, 3. místo
Trial se nám podařil, došly jsme do konce. Od pana rozhodčího jsem si závěrem vyslechla kritiku o mé rychlé práci. Prý se mám občas mezi pískáním nadechnout :-D Beru k srdci a budu na tom fakt pracovat.


IHT 2, kvalifikace

22.8.2015 Rakousy IHT2, kvalifikace MRČR, rozh. W. Lipczenko /At/ 52 bodů, time,3.místo (z 15)
Na start jsem nastoupily jako první, takže moje nervozita nebyla velká. Také proto, že jsme byly nejmladšími účastníky a v takové konkurenci zkušených psů a handlerů jsem tento závod brala spíš jako trénink. Došly jsme až do shedu, kde jsem ztratila celkem dost času a defacto ihned po rozdělení jsme skončily na timu. Přesto jsme obsadily nečakaně krásné 3.místo!

22.8.2015 Rakousy T2, rozh. W.Lipczenko /At/ 65 bodů, time, 10. místo (z 20)
V ten samý den, co jsme jako první startovaly v IHT 2 jsme šly pro změnu jako poslední T2. Trať byla velmi zajímavá s náročnými technickými prvky a tak se nám podařilo dojít jen po slalom, pak nám skončil čas. Jinak hezký závod.

30.8.2015 Načešice, IHT 2, rozh. L. Horst (Ger), 65 bodů, time
V tomto trialu jsme dostaly re-run, protože jsme měly jednu neposlušnou ovečku. Bohužel druhé stádo bylo velmi pomalé a Gyfu se chudák nadřela, aby je dostala vůbec do shedu. Rozdělit se nám nepodařilo i přes velkou snahu a tak jsme se připravily o 20 bodů za shed a pen. Přesto bodový zisk 65 bodů mě potěšil.

31.8.-1.9.2015 školení s L.Horstem
Zúčastnily jsem se školení s L. Horstem. Opět nové zkušenosti a cenné rady :-) Tentokrát jsme se zaměřily na práci na dálku a driwe.

4.-6.9.2015 Czech Open
Kromě přihlášek mě na Czech Openu letos čekala zodpovědná funkce zavaděče na fieldu B. Střídaly jsme se po dva dny s Helčou Svobodovou a musím přiznat, že zkušenosti a trénink k nezaplacení. Gyfu byla velmi spolehlivá a velmi brzy pochopila svůj úkol. Nakonec jsme pak zaváděly i při nedělním finále druhou skupinku ovcí.

21.9.-2.10.2015 Wales
Úžasných 10 dnů jsme strávily spolu s Ivou Jílkovou v ch. stanici Kinloch ve Walesu. Pod vedením A. Driscoll jsme absolvovaly denně tréninky, které nám daly tak moc! Jen stěží tu budu psát všechny faktory, které do sebe nakonec zapadly v neuvěřitelný zážitek a náš posun. Navíc jsme měly možnost se postavit na jeden start v Openu, jeden v South Wales a nakonec i Double fetch. Co víc napsat o mém snu, zkrátka, že se splnil!
... foto - zde ...

11.10.2015 Načešice, IHT 2, BCCCZ Cup, rozh. L. Fini /It/, 85 bodů, 2. místo (z 8)
Krásný trial, byla jsem velmi spokojená! Nepovedlo se nám rozdělit, resp. až na 3. pokus a tímto jsme se připravily o 6 bodů. Takže příště :-)

12.-13.10.2015, školení s L. Fini /It/
Úžasné školení, které jsme s Gyfu tématicky věnovaly rozdělování "těžkých" ovcí. Věřím, že nám to dalo hodně moc, jen čas a trialy ukáží :-)

... foto - zde ...


IHT 2, BCCCZ Cup

17.10.2015, Nová Ves, IHT 2, rozh. P. Kryštofová, 76 bodů, 2. místo
Trial na skude ovečkách, která nás velmi zaskočily svou velikostí :-) Krásný běh, konečně i krásné rozdělení!


já a Aled Owen

18.10.2015, Huníkov, T 2, rozh. K. Šeba, 57 bodů, 4. místo (z8)
Sice jsem rozdělily a zavřely, ale nějak se nám nedařily hezké linie. Oproti předchozímu dni, kdy mi z outrunu došli trpaslíci, nyní dorazili obři! Nikdy před tím jsem neviděla tak veliké ovce :-D

18.10.2015, Huníkov, T 3, rozh. K. Šeba, 88 bodů, 3 místo (z 11)
Poslední závod letošní sezony a tak jsem si řekla "proč ne". Naše první trojky a nadplán :-) Možná i proto, že jsem to brala jako trénink a výzvu zdolat vodní příkop na driwu, trial se nám povedl. Přes počáteční zaváhání na outrunu byl trial plynulý a uhlazený. Shed i pen se nám povedl a k mému překvapení z toho byla zase "bedna".

19.-21.10.2015, školení s Aledem Owenem
Co víc dodat, pro mě druhý splněný sen. S Gyfu jsme pilovaly detaily a školení s pro mě největší osobností v pasení prostě nemělo chybu!! Úžasné zakončení naší závodní sezony 2015!


Narozeniny Dajaveráčků

Podzim se nese ve znamení narozenin Dajaveráčků a z rodného hnízda všem letí přání všeho nejlepšího, hlavně zdraví, lásky a spoustu báječných aktivit, které Vás s Vašimi dvounožci baví !!!

"A" 19.10.2006
"C" 25.10.2008
"D" 29.10.2008
"E" 24.11.2009
"J" 24.10.2011
"M" 11.11.2012
"N" 18.11.2012
"O" 18.11.2012
"R" 2.11.2012
"S" 27.11.2013
"U" 4.11.2014

29.11.2015


Terezka Dajavera

Terezka Dajavera
pasení: Huníkov T 1 46 bodů / 4. místo
Skude trial IHT 1 / 60 bodů

MR BCCCZ v Obedience - OBZ 6.místo / z 20

Dog Star Cup 2015 Starý Kolín - závody ZZO
1.místo z 20
58 bodů ze 60

Let´s Frisbee Dajavera
krásné video našeho hnědého borderčího kluka .. zde ..

 

Jack in the Box Dajavea
složil zkoušku ZOP na Výborně
složil zkoušku ZZO 1

 

Inferno Imp Dajavera

složil záchranářskou zkoušku RH-FLB

 

Rachel Dajavera

závody agility, i přes jednu shozenou laťku 3.místo
.. video ..


Noisette Dajavera
neofic. freestyle Dog Dancing závody
5. místo / z 15

 

Dny Border Collií BCCCZ 2015

KV 11.9.2015
Perfect Match Dajavera V2, res CAC
Great Go Dajavera V2
Femme Fatale Dajavera - V
Crazy Meggy Dajavera - V2, res CAC
Jing Jang Dajavera - V

 

KV 12.9.2015
Perfect Match Dajavera V
Great Go Dajavera V1
Femme Fatale Dajavera - V
Crazy Meggy Dajavera - V
Jing Jang Dajavera - V

 

Bonitace při dnech Border Collií
uchovněni byli tito Dajaveráčci:
Perfect Match Dajavera
Quanett Dajavera
Terezka Dajavera


1. Mistrovství FCI Tradičních plemen psů

 

Závěr sezony 2015 patřil v Dajaveře tradičním plemenům psů. Ve dnech 24.-25.10. a 28.10.2015 se zde konal první ročník Mistrovství FCI tradičních plemen psů. Rozhodčím byla Ing.Petra Čapková. Vzhledem k enormnímu zájmu o tuto akci jsme se nakonec rozhodli přizvat druhého rozhodčího, kterým byl Miroslav Vostřez a zkoušky HWT a ZVOP probíhaly zároveň s trialy na naší druhé, menší pastvině.

Za slunečného počasí se v sobotu 24.10.2015 konal trial IHT 3, CACT, CACITr. Trať byla velmi zajímavá nejen postavenými překážkami, kterými byly např. třídící pen, mostek, stabilizační překážka, slalom a další, ale také neobvyklé ukončení trialu nakládkou oveček na přistavený přepravník. Na start se postavilo 18 týmů, což bylo maximum. Psi byli velmi dobře připraveni a nasazení jednotlivých týmů odpovídalo atmosféře, která k Mistrovství neodmyslitelně patří. Všichni se snažili podat ten nejlepší výkon a tak bylo na co koukat. Nakonec nejúspěšnější byla závodnice z Polska Aleksandra Rosiak se psem  Kalimero Perla z Polabí (sheltie), druhá byla Helena Muzikářová se psem As You Wisch Kogito Easter (australský ovčák) a třetí ženou na stupních vítězů byla Eva Šemberová se psem Bonremo Tasmánský tygr (holandský ovčák krátkosrstý).

Zároveň s tímto trialem probíhaly zkoušky HWT a ZVOP na druhé pastvině. Na zkoušku vloh ovčáckého psa nastoupilo celkem 9 psů a na HWT jich bylo 10.

 Neděle patřila trialům IHT2 a IHT1. Na start dvojkového závodu se postavilo 8 psů. Bohužel se v této kategorii psovodům moc nedařilo a dokončili pouze 2 z celého startovního pole. Na stupních vítězů nakonec stála Emília Vránová se psem Amore mio New Marton (dlouhosrstá kolie) a na druhém místě Vlasta Hofírková se psem Atila Aboriginal Mystery (belgický ovčák tervueren). Na start jedničkového závodu jich nastoupilo celkem 18. Byť se jednalo o začátečníky v tomto sportu, výkony byly velmi pěkné a medailové pozice od sebe dělily pouhé body. Zlato si opět do Polska odvezla Aleksandra Rosiak se psem Jadran Astra Canina (beauceron), stříbro zůstalo Evě Štemberové s fenou Ado Haaye Borneo Vemsilumpa (holandský ovčák krátkosrstý) a bronz vybojovala Marcela Hejduková s fenou Let´s Dance Perla z Polabí (sheltie).

 

Sheltie club Cz –nejlepší pes plemene  – Kalimero Perla z Polabí s A.Rosiak

Mistr KCHCS v pasení 2015 – Amore Mio New Marton s E.Vránovou

Mistr SCHSČ v pasení 2015 – Brian od Čertova kopýtka s K.Brtníkovou

Mistr KCHBC v pasení 2015 – Be My Joy Anarinya s M.Duškovou

Mistr KCHBC v pasení 2015 – Be My Joy Anarinya s M.Duškovou

Šampion BSH Cup 2015 – Cullen Black z JBonda s J.Ragánovou

 

 

Vyhlášení IHT 1

 

 

Sheltie club CZ - nejlepší pes plemene

Mistrovství SCHSČ v pasení

 

Nedělní závod

Sváteční středa 28.10.2015 byla ve znamení Slovenských čuvačů, kteří jsou zařazeni mezi plemena pastevecká a tak měli svůj vlastní mistrovský trial v IHT1. Celý den byl pod taktovkou Spolku chovatelů slovenských čuvačů a ve hře byl titul „Mistr SCHSČ v pasení 2015“. V trialu se utkalo 5 zástupců plemene. Na prvním místě skončila Karolína Jurásková s fenou Erin ze Smrčkova dvora, která bohužel nebyla členkou klubu a tak mistrovský titul získal stříbrný Brian od Čertova kopýtka s Kateřinou Brtníkovou, vícemistrem byla bronzová Chelsea Bílé království s Miroslavou Dobešovou. Na zkoušku vloh ten den nastoupilo 13 psů a z toho byli 3 čuvači.

První ročník Mistrovství FCI Tradičních plemen psů se těšil nebývalému zájmu psovodů. Limity pro starty byly během 14-ti dnů naplněny a na pastvinách úpatí Železných hor se tak celkem vystřídalo neuvěřitelných 81 psů nejen z ČR, ale také z Polska, Rakouska, Slovenska a Francie.

Velký dík patří partnerovi celé akce, výrobci českého superprémiového krmiva Fitmin za ceny pro vítěze a za vzorky pro každého účastníka.

elký dík patří také mediálnímu partnerovi working-dog.eu za krásný pohár pro vítěze, ceny a také za medializaci a zveřejnění videí všech běhů na svém webu.

Samozřejmě si také vážíme sponzorů menších, ale neméně významných – Perník Jánoš za perníkové medaile, perníkovou ovečku pro každého účastníka a krásnou perníkovou chaloupku pro paní rozhodčí. A za kosmetiku pro zvířátka děkujeme aromafauna.cz.

Máme velkou radost, že celá akce splnila očekávání a vážnost mistrovství a jedním dechem je třeba dodat, že velký podíl na celkovém významu a úspěchu mají kluby, které celou akci podpořily. Díky nim měli jejich členové možnost levnějšího startovného, zabezpečení dostatku startovních míst pro své plemeno a pasení se tak v některých klubech dočkalo svého „Klubového mistrovství v pasení“, které se stává stále populárnější sportovní kynologickou disciplínou. Věříme, že vzájemná spolupráce bude pokračovat i v příštím ročníku tohoto mistrovství a doufám, že se k nám připojí i další kluby. Na rok 2016 už máme totiž velké plány. Mistrovství bude třídenní 28.-30.10.2016, pozvání přijal zahraniční rozhodčí P.Heintz z Francie, který má velmi bohaté zkušenosti s tradičními plemeny a stál u zrodu FCI řádů pasení. Na závody by mělo navazovat dvoudenní školení zaměřené právě na tradiční styl.

A na sklonku letošní sezony už zbývá jen dodat „Děkujeme všem závodníkům za přízeň v roce 2015 a moc se těšíme opět naviděnou v roce 2016 u nás v Dajaveře!“

 

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Videa

Kompletní výsledky


BCCCZ Cup 2015

 

O víkendu 10.-11.10. 2015 se konal druhý ročník BCCCZ Cupu. Letos pozvání přijal Luca Fini, který patří k italské špičce. Sobotní trialové zápolení se také zároveň stalo kvalifikací na Continental 2016. Velmi děkujeme KPOP za tuto možnost a věřím, že se trial stane tradicí.

Na start v IHT 3 se nakonec postavilo pouhých 12 startujích, byť v přihláškách původně bylo 18. Díky tomu se trial odběhl v krátké době a tak se otevřela příležitost pro 2. start. Tím byl T3. Rozhodčí Luca Fini netradičně postavil trať obráceně, a vzhledem k typu ovcí se rozhodl o zrychlení běhů a snížil počet ovcí v IHT 3 na 4 a v T 3 na 3. Díky tomu měli závodníci možnost zaběhnout v jeden den 2 velmi kvalitní a zajímavé závody. O celkovém vítězi pak rozhodl součet bodů z obou trialů. Celkovým vítězem se stal Roman Holeček s Linkou, druhá byla polská závodnice Agata Zielinska se Zazou a na třetím místě se umístil Martin Maček s Aronem z Krojčenku.

Neděli zahajoval trial IHT 2, kde se utkalo 8 týmů. Opět se běhalo na 4 ovečkách, což bylo velmi příjemné a stejně jako v sobotu byl shed zařazen až po penu. Zlato získala Iva Jílková s Billy Kidem Corlan Gi, stříbro Daniela Rájová s Gyfu a bronz Zuzana Černá s Bonitou Corlan Gi.

Po skončení IHT 2 následovalo IHT 1, které bylo početně nejsilnější. Celkem 14 týmů se utkalo o místa vítězů. Nakonec byl nejúspěšnější Roman Holeček s Norou, o pouhé 4 body za ním byl Martin Maček se Sidem a opět o čtyři body v závěsu Milena Topinková s Cleyllou Ferenčík.

Pondělí a úterý po závodním víkendu patřilo školení, kterého se celkem zúčastnilo 11 psů. Luca Fini se snažil každému poradit s jeho problémy, vše vysvětlil, ukázal a dbal na pochopení. Pro všechny zúčastněné se jednalo o kvalitní a obsahově pestré školení, ze kterého si účastníci odnesli mnoho důležitých poznatků.

Velmi děkujeme BCCCZ za uspořádání takto významné akce a podporu pasení v ČR. Další velký dík patří našemu stálému partnerovi, výrobci superprémiového krmiva Fitmin za ceny pro vítěze a sponzoring celého seriálu FCI pasení 2015.

 

 

Fotky ze závodů a předávání cen

 

Fotky ze školení

 

Kompletní výsledky


Turnaj sladkých nadějí

 

Turnaj sladkých nadějí - Mělník 19.-20.9.2015

byl posledním letošním flyballovým turnajem, tentokrát pouze jednodenním. Dajavera Fitmin vyrazil do boje s oběma týmy:

Dajavera X Fitmin ve složení Jana Tučímová s Ginou, Zuzka Tylchrtová s Keirou, Lenka Strnadová s Aný, Bára Hůlková s Enolou a svou premiéru  v X-ku a s Gee si odbyla Verunka Rájová. V dopoledním ST tým obsadil krásné 2. místo. Odpoledne potvrdil svou třídu a dobrou připravenost a celkem snadno se probojoval do finále. Bohužel jsme si díky vlastním chybám první rozběh prohráli a čekalo nás opakované finále. Tam už jsme jeli naplno a čistými běhy jsme vyhráli!! Takže závěr sezony byl naším vítězným!!

Dajavera Y Fitmin ve složení Petra Křejbská s Debie, Eliška Rájová s Amy, Jana Tučímová s Brook, Anička Pospíšilová s NG a Alena Balcarová s Noisy nastoupil ve velmi početné 7. divizi. Jak už to v této divizi bývá, jsou zde časově slabší a časově silnější družstva. Y-ko se opět snažilo, dařily se krásné a čisté běhy. Nakonec z toho bylo skvělé 3.místo!!

Oba týmy vyhrály vynikající dorty a tak jsme měli závěr sezony velmi sladký :-)

Děkuji celému týmu za bezvadnou sezonu 2015 a těším se na tu příští! Obrovský dík patří našemu dlouholetému partnerovi, výrobci superprémiového krmiva Fitmin za podporu a tu nejlepší výživu pro naše psí sportovce!

 

Dajavera X Fitmin - 6. divize

ST: 2.místo, nej čas 19.51 s

DE: 1. místo, nej čas 19.96 s

 

Dajavera Y Fitmin - 7. divize 

ST: 4. místo, nej čas 21.48 s

DE: 3. místo, nej čas 21.52 s

 

Fotky

 


19. 9. 2015

Rachel Dajavera

její 2. agility závody v LA1 - 2. a 4. místo ze 70

videa

 

Jack in the box Dajavera

složil zkoušku StPr1 - V

závod speciál ZVV1 - 3. místo

video ze záchranařiny

 

Noisette Dajavera

složila zkoušku DwD2 - V

 

Noe Victory Dajavera

závod OB1 - V, 2. místo

složil zkoušku z pasení HWT

 

Inferno Imp Dajavera

složil záchranářskou zkoušku RH-FLA - VD

XI. mistrovství ČR záchranných psů složek IZS - 6. místo ve družstvech a 5. místo v jednotlivcích !!

 

Terezka Dajavera - obrany

 

Perfect Match Dajavera

ZOP na 98 bodů!

OBZ - D

prostý očních vad - MVDr. Beránek 9/2015

 

Terezka Dajavera

Elév Cup BCCCZ 2015 - závody v pasení - 7. místo, 49 bodů, time /z 12/

trénink obedience - video

nácvik obran - video

trénink pasení - kačenky - video

 

Quanett Dajavera

složila zkoušku vloh ovčáckého psa - ZVOP

 

Lentilka Dajavera

kvalifikace na European Open v Německu, IMCA v Rakousku a MR ČR v Liberci

 

For-ek of Dajavera

Vyšetření očí u MVDr. Beránka - 8/2015 prostý očních vad

 

Nifty Nobi Dajavera

bohužel tentokrát mám i jednu hodně smutnou zprávu. Nifty Nobi Dajavera nečekaně a velmi rychle opustila náš svět, příčinou byla agresivní forma nádoru v mozku. Je nám to moc líto a soucítíme s majiteli, se kterými měla krásný život. :-(

 

For-ek of Dajavera

 

 

 

Cheerovi odchovy:

Amazing Cloudy Ranč je prostě amazing!! Již potřetí s Týnou Noskovou překonali světový ženský rekord v Quadu!

video

 

Amazeme Foxtrot Lady "Lova" /Fi/ - obedience really - splnila potřetí limit v začátečnících, takže se nyní pyšní titulem RTK1

 

Amazeme Fool Moon /Fi/ - 3. čistý běh v LA1, postup do LA2

 

Érovi potomci:

Argo Agibuch - KV Brno, V1, Vítěz třídy mladých

 

Pasení

Poslední srpnový víkend byly u nás pořádány závody v pasení - Elév Cup BCCCZ 2015. Na závody pak navazovalo dvoudenní školení. Doufám, že se všem zúčastněným u nás líbilo a těším se na další setkání s příznivci tohoto nádherného sportu.

Celou reportáž včetně výsledků a fotek můžete shlédnout na našem webu o pasení.

 

 

Flyball

MR BCCCZ ve flyballu 2015

O víkendu 25. - 26. 7. 2015 se Dajavera Fitmin team zúčastnil MR BCCCZ ve flyballu 2015. Do boje vyrazily oba naše týmy. Dajavera X Fitmin ve složení: Gee, Aný, Keira, Éro, Gina. Dajavera Y Fitmin ve složení: Brook, Kessy, Amy, Debie, Noe.

Poprvé za dobu našeho týmu jsme na start postavili veteránskou dvojici Ixi s Abby. Na turnaj jsme odjížděli za neskutečného vedra a sucha a tiše jsme doufali, že se počasí trochu umoudří. To se naštěstí i stalo a celý turnaj se odehrál sice za velkého větru, ale bez veder a deště.

V sobotu se běhal Speed trial, oba týmy se sice moc snažily, ale nakonec to oběma stačilo na medaili bramborovou. V neděli při Double Elimination Y-ko udělalo několik osudných chybek a po 2 bězích se vyřadilo. X-ko předvedlo v neděli svou třídu a bezchybné běhy, takže se celkem snadno propracovalo až do sladkého finále. Bohužel v opakovaném finále jsme již na soupeře časově neměli a nakonec jsme skončili na krásněm 2. místě! Naší veteránské dvojici se příliš nedařilo. Abbynka celý turnaj cosi řešila a první den jsme měli problém jí vůbec dostat do dráhy. Zkrátka teriéří povaha je někdy nevyzpytatelná. Důležité ale bylo, že si to holky užily!

Moc děkujeme našemu nabíječi Pavlovi Pražákovi, že zmáknul celý turnaj bez výpadku hlasivek a obrovský dík patří našemu pratnerovi Fitmin za super výživu pro naše psí sportovce!

 

Dajavera X Fitmin - 3. divize

sobota ST 4. místo - nej čas 20,20 s

neděle DE 2. místo - nej čas 19,96 s

 

Dajavera Y Fitmin - 4. divize

sobota ST 4. místo - nej čas 20,78 s

neděle DE 5. místo - nej čas 22,13 s

 

Naši veteráni

sobota ST 4. místo - nej čas 11,95 s

neděle DE 4. místo - nej čas 11,54 s

 


12. 6. 2015

 

Let´s Frisbee Dajavera

 

 

 

Ocean Wind Dajavera

složil všechny DD zkoušky stupně 1 na výborně a tím získal titul Master of DogDancing 1

 

Let´s Frisbee Dajavera

DCDC Wroclav 2015 - video

vyšetření kyčlí - HD A

 

Perfect Match Dajavera

složil zkoušku BH na V /57b/ - 2. místo z 12

 

Mr. Maikee Dajavera

složil zkoušku BH /52b/ - 4. místo z 12

 

Vrh "V"

aktuální fotky našich nejmladších Dajaveráčků - květen 2015

 

Little Chip Dajavera

video

 

Lentilka Dajavera

video

 

Terezka Dajavera

první trénink na velké pastvině - video

 

 

Tábor ch. stanice Bearded Collií - MonaChristie

Již podruhé patřil první červnový prodloužený víkend beardetkám. Ch. stanice MonaChristie si u nás uspořádala svůj sraz spojený s tréninky pasení, flyballu, obedience. Lektorkou pasení jsem byla já, flyballu Lenka Stradová a já a odbedience si vzal pod taktovku Marek Pavlů. Celý tábor se nesl v duchu pohody, letních tropických večerů a vše provonělo grilované masíčko. Co dodat. Za rok se opět těšíme naviděnou!

Fotky

 

Potomci našich psů

 

Cheero

Amazing Cloudy ranč - závody frisbee Turnov

Freestyle 3. místo v kategorii Open + kvalifikace na MČR

 

Amazeme Faithful Soul "Nova" - výstava Mynämäki /Fi/

V1, CAC, BOS

 

Amazing Pheobe Banataj Wind - MČR agility

druzí vícemistři ve družstvech, jednou 6. místo z 36

slow motion video

 

 

Éro

Argo Agibuch - HD A, ED A, OCD nepostižen


29. 5. 2015

Jing Jang Dajavera

přidělen titul Český šampion

 

Speciální výstava BCCCZ Litoměřice 16. 5. 2015 - rozh, Mark Wibier /GER/

Great Go Dajavera - V1, CAC

Perfect Match Dajavera - V2, res. CAC

 

Krajowa wystawa Rybnik /PL/ - 10. 5. 2015

Round Robin Dajavera - V1, CWC, Best male, BOB, BOG1 - 3. místo

 

Gyfu - 2. narozeniny

18. 5. 2015 náš nejmaldší člen smečky oslavil krásné 2. narozeniny. Moje milá Gyfu, přejeme Ti vše nej, hlavně hodně zdraví, hodně moc tréninků a v letošním roce i nějaké ty trialy. :-) Máme Tě rádi!

Perfect Match Dajavera

 

Flyball - Lukášovský drak

 

Druhým letošním turnajem byl Lukášovský drak, na který opět vyrazily oba naše týmy.

Dajavera X Fitmin ve složení: Enola, Energy, Gina, Amy, Anýska, Cheero

Dajavera Y Fitmin ve složení: Ixi, Brook, NG, Wendy, Debie, Éro

X-ko závodilo ve 4. divizi, kde bylo celkem 7 týmů a nastupovalo až s 5. nejrychlejším časem.  Rozhodně jsme nepatřili k favoritům, protože i přes krásné střídačky náš čas byl v divizi spíše podpruměrný. V sobotu jsme si ve speed trialu vyběhali 5. místo. V neděli se nám dařily krásně čisté běhy, které nám přinesly účast v samotném finále. Už z toho jsme měli obrovskou radost a byť se nám fařilo ve finále běhat na OKáčka, podlehli jsme časově rychlejšímu týmu.

Y-ko bojovalo v 5. divizi. Mezi 6 týmy mělo 3. nejlepší čas. Bohužel Y-ko provázela od začátku turnaje "smůla". V sobotu ve speed trialu vyběhalo medaily bramborovou. V neděli, kdy jsme po tuhém boji vyhráli běh nad Dragonama 3:2, nám vítězství paní rozhodčí vzala za nedovolené odměňování psa v doběhovém prostoru. Byť se nám rozhodnutí zdálo velmi sporné, nic jsme nezmohli a se smíšenými pocity jsme tak ukončili postup na vyšší příčky.

V každém případě jsme si turnaj opět užili. Psovodi i psi ze sebe vydali maximum a myslím, že s výsledky můžeme být spokojeni. :-)

Děkujeme našemu partnerovi - výrobci superprémiového českého krmiva Fitmin za podporu. Naši psi opět měli energii na celý turnaj!

 

Dajavera Y Fitmin

sobota - Speed trial - 4. místo - nej. čas 21,32 s

neděle - Double Elimination - 6. místo - nej. čas 20,93 s

 

Dajavera X Fitmin

sobota - Speed trial - 5. místo - nej. čas 19,42 s

neděle - Double Elimination - 2. místo - nej čas 19, 36 s

 

Fotky

 

 

Cheerovi potomci

Amzing Cloudy ranč

Fitmin Weekend - Dog Frisbee

1. místo v SMD, 3. místo v Dartbee, 1. místo v Quadu

Nejlepší tým víkendu

Světový rekord v Quadu s délkou 82 metrů

 

Amazeme Faithfull Soul - Nova /FI/

splnila Finský povahový test

V1, CAC, V2, res. CAC, 2. Nejlepší fena výstavy

Složila a vyhrála závody obedience 2. a 3. třídy

Letos bude startovat v Otevřené třídě

video

 


Flyball

Eager´s cup

Letošní flyballovou sezónu jsme zahájili 8. - 10.května v Žamberku na turnaji Eager’s cup. Mezi ostatními turnaji je právě tento vyjímečný každoroční mimořádně vvysokou účastí zahraničních týmů – letos dorazily týmy z Polska, Belgie a Maďarska. Tento první turnaj roku 2015 konaný v ČR se tak rychle proměnil v mezinárodní flyballový svátek. Na turnaj vyrazily oba naše týmy, Dajavera X Fitmin (Enola, Amy, Gina, Gee, Debbie a Aný) a Dajavera Y Fitmin (Ixi, Kessy, Abby, Noisa, Éro, NG). Oba týmy se se svými soupeři praly ze všech sil, ale ani čistými běhy bohužel naše časy většinou nedosáhly na čas protivníkova týmu. My se ovšem nevzdáváme, a na příští turnaj budeme poctivě trénovat jak nejlépe umíme :-) Dajavera X Fitmin si odvezlo 7. místo v 6. divizi, Dajavera Y Fitmin 7. místo v 7. divizi.

Velice rádi bychom poděkovali našemu úžasnému sponzorovi, firmě Fitmin, jejíž krmiva dodávají energii našim pejskům – a právě díky ní si můžeme společně užívat vší té flyballové zábavy :-)

Fotky


8. 5. 2015

MVP České Budějovice - rozh. A. Grygarová

Perfect Match Dajavera - VD1

Great Go Dajavera - V1, CAC, res. CACIB

Jing Jang Dajavera - V1, CAC

 

Jing Jang Dajavera tímto splnila podmínky pro udělení titulu Český Šampion

 

Výstava 25. 4. 2015 - CACIB Opole /Pl/

Round Robin Dajavera - V1, CWC, res. CACIB

 

Jack in the box Dajavera

složil záchranářskou zkoušku - RH-TA

Kenzo Flower Dajavera

Terezka Dajavera

složila zkoušku z pasení HWT

video

 

Gentle Eyes of Dajavera

složil ZVOP

 

Noe Victory Dajavera

složil canisterapeutickou zkoušku

 

Inferno Imp Dajavera

znovu složil záchranářskou zkoušku RH-TA na Mezinárodních zkouškách u japonského rozhodčího s 3. nejlepším výsledkem

 

Kenzo Flower Dajavera

stopařské zkoušky FPR 1, 2, 3

Kessinka se na nás přijela podívat ze Slovenska, daří se jí výborně a se svým páníčkem se vrhli na stopy. Prý ji pachové práce moc baví.

 

Inferno Imp Dajavera

 

Štěňátka "V"

Naše poslední miminka odešla do nových domovů. Všichni posílají zprávy a fotky a já mám velkou radost, že odchod všichni zvládli velmi statečně. Nyní nezbývá než popřát hodně štěstí v nových domovech a těšíme se na novinky z Vašeho života!

 

Zkoušky pasení FCI 25. - 26. 4. 2015

Poslední dubnový víkend patřil v Dajaveře zkouškám pasení ZVOP a HWT. V sobotu posuzoval Martin Maček (hospitant D. Rájová). Na start nastoupilo 6 týmů na zkoušku HWT a 13 na ZVOP. V neděli jsme posuzovala já (hospitant M. Maček). Zkoušek HWT TS bylo 5 a ZVOP bylo celkem 20. Výkony jsme viděli vyrovnané a já doufám, že se s některými psovody budeme potkávat i v trialech!

Na startu jsem mohli vidět i některé naše tréninkové svěřence. Mám z nich velkou radost a ještě jednou moc gratuluji! A teď do další práce :-)

Terezka Dajavera a Jana Sommrová - HWT CS

Al Caira Working Gangster a Petra Opočenská - HWT CS

Let´s Dance Perla z Polabí a Marcela Hejduková - HWT TS

Barolo Dry Red z Brzáneckých vinohradů a Bára Kučerová - HWT TS

za krásné fotky díky Jenifer Veselé

fotky

kompletní výsledky

 

 

1. - 3. 5. 2015 školení se Sandrou Zlich

Sváteční prodloužení víkend patřil v Dajaveře školení pasení se špičkovou závodnicí, trenérkou a chovatelskou AUO Sandrou Zlich z Německa.

http://www.lz-westerntraining.de/english_frame.htm 

Školení probíhalo 3 dny. Každý den bylo 7 - 9 psů na trénink, v pauzách kupa teorie. Sandra se nám plně věnovala a neúnavně odpovídala na všechny naše dotazy. Zkrátka a dobře - školení, jak má být. Děkujeme jí, že přijala pozvání, Jirkovi Kohoutkovi, že celou akci zorganizoval, všem účastníkům se psy a všem divákům. Bylo to moc fajn!

 

Narozeniny

19. 5. oslaví vrh "B" své osmé narozeniny. Všem přejeme vše nejlepší!!

 


17. 4. 2015

 

Quanett Dajavera

 

 

Štěňátka "V"

Miminka rostou a jsou to pěkní rarášci. V těchto dnech byla odčervena, naočkována, načipována a vlastní již svůj petpas. Zkrátka jsou pomalu přivpraveni odejít koncem příštího týdne do nových domovů.

Fotky 5. - 6. týden, děkujeme za ně Lence Strnadové a Janě Krátké

 

Great Go Dajavera

CACIB Bogatic - Srbsko: V1, CAC, CACIB, BOS

CAC Sremska Mitrovica - Srbsko: V1, CAC

Tímto Great Go Dajavera splnil podmínky pro udělení titulů:

Srbský šampion a Klubový šampion BCCCZ

 

Quanett Dajavera

Mezinárodní výstava psů - Gruzie

2x CAC, CACIB, BOB, Best Female

Šampion Gruzie

 

Noe Victory Dajavera

úspěšně složil DogDancingovou zkozšku F1 na výborně

 

Terezka Dajavera

klinické vyšetření očí - prostá očních vad (MVDr. Beránek)

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižena (MVDr. Ekr)

 

Gyfu

CEA, CL, TNS DNA Normal (Optigen)

 

Pasení

Pasecí sezona pomalu začíná a s ní spojené  tréninky a intenzivky pasení.

Na jedné z nich také byla Jana Krátká, která nám udělala nádherné fotky!

Jack in the box Dajavera

Noisette Dajavera

Runa Wyn Dajavera

Terezka Dajavera

Gyfu

Ixi

Společné video od Jany Sommrové

 

Narozeniny

Vrh "G" oslavil 13. 4. páté narozeniny. Všem přejeme všechno nejlepší a mnoho, mnoho úspěchů.

 

 

Aktualizace odchovů "G", "H" a "Q". V tabulce jsou informace, které jsou nám známy.

Pokud cokoli chybí, neváhejte se ozvat!


26. 3. 2015

Noisette Dajavera

 

Round Robin Dajavera

HD A, ED A, OCD free

Mezinárodní výstava psů Katowice - V2

Národní výstava Wloclawek - V1, vítěz třídy, Junior Winner, Nejlepší pes plemene

foto, video

 

CACIB Bogatic 28. 3. 2015

Great Go Dajavera - V1, CAC, CACIB, BOS

 

Noisette Dajavera

složila poslední DD zkoušku a tím splnila podmínky pro udělení titulu Master of Dog dancing 1

 

Neptis Ixi Dajavera

HD B, ED A, OCD free

 

Novinky z porodní bedýnky

Štěňátka rostou jako z vody. Vidí, slyší, začínají chodit a lumpačit.

video - 2,5 týdne

fotky - 3,5 týdne

 

Narozeniny

5. 3. oslavil vrh "L" třetí narozeniny

vrh "T" 29. 3. slaví své první narozeniny

Všem přejeme jen to nejlepší, mnoho úspěchů a páníčci ať moc nezlobí! :)


12. 3. 2015

Štěňátka "V"

Naše miminka hezky rostou. Jsou pěkní cvalíci a na týdnu zdvojnásobili svou porodní váhu :-)

Také už mají svá jména:

pejsek: Veni Vidi Vici Dajavera

čb fenka: Victoria Ezra Dajavera

hb fenka: Viva Maya Dajavera

video

 

 

Terezka Dajavera

11 měsíců - trénink u oveček

video

 

 

Rachel Dajavera

HD A/A, ED A/A, OCD free

 

Round Robin Dajavera

 

Mezinárodní výstava psů Drzonków 8. 3. 2015

Round Robin Dajavera - V1, Junior Winner

video z výstavního kruhu /jiná výstava/ - 3. v řadě, slečna v červených šatech

 

 

Inferno Imp Dajavera

OBZ - výborně, 4. místo

 

 

Všem moc gratulujeme a těšíme se z úspěchů "našich" Dajaveráčků!!!

 

 

 

Příprava na sezonu

Ani v zimní pauze jsme s Gyfu moc nezahálely a vytyčily si jasné cíle. Pracovaly jsme především na rozdělování. Jak se nám podařil úkol zvládnout, posuďte sami. :-) Mám z Gyfu obrovskou radost a moc se těšíme na letošní sezonu!

video

 


Máme štěňátka!

 

 

 

 

 

 

1. 3. 2015 se narodil vrh "V"

Všechno proběhlo v pořádku a miminka jsou pěkní cvalíci, 430 -480g.

Na svět vykoukl jeden černobílý kluk a dvě holky. Jedna černobílá a druhá čokoládová. Všichni se mají čile k světu. :)

 

Nové fotky miminek

 

Všechna štěňátka jsou zadaná!

 


25. 2. 2015

"Charlie"

 

 

 

Zkouška pasení ZVOP a HWT - 25. a 26. 4. 2015

Srdečně zveme na dubnové zkoušky pasení ZVOP a HWT pro všechna plemena psů

Propozice a přihláška

 

 

 

 

Jack in the Box Dajavera "Charlie"

složil lavinovou záchranářskou zkoušku RH-LE.

Moc gratulujeme!!

 

 

 

 


17. 2. 2015

Duocacib Brno - mezinár. výstava psů

7. 2. 2015 - sobota

Perfect Match Dajavera - V2

Great Go Dajavera - V2, res. CAC

 

8. 2. 2015 - neděle

Perfect Match Dajavera - V3

Great Go Dajavera - V1, CAC, res. CACIB

 

 

 

Naše plánovaná miminka

S Enolkou jsem byli na sonu. Paní dokrotka viděla 2-3 kuličky, tak doufáme, že jich tam má Enolka pro nás alespoň o jedno víc. :-) Vše je doma nachystáno a pomalu se těšíme na nové Dajaveráčky!

 

 

 

Great Go Dajavera

 


3. 2. 2015

 

Noisette Dajavera

 

 

 

 

 

Aktualizace odchovů

Aktualizivány informace odchovů "A", "B", "C", "D", "E", "F". Tabulky obsahují údaje, které jsou nám známy. Pokud cokoliv chybí, neváhejte se ozvat.

 

25. 1. 2015

Noisette Dajavera, Noe Victory Dajavera a Native Jumper Dajavera byli uchovněni

 


14. 1. 2015

Ixinka

 

Narozeniny naší nejmilovanější Ixinky

28. 12. 2014 oslavila krásné 10. narozeniny naše Ixi - zakladatelka celé Dajavery! Ixinko, přejeme Ti jen to nejlepší, hodně hozených míčků, odpasených oveček, tréninků s Verunkou a šťastných dětí ve Speciální školce Skuteč!

 

 

 

Vrh"U"

Náš externí vrh "U" odešel na vánoce do nových domovů. Všechna štěňátka byla naprosto v pořádku - zoubky, bez kýl, varlátka. Samozřejmě z toho máme velkou radost a přejeme jim jen to nejlepší v jejich nových domovech! Děkujeme, že již někteří o sobě dávají vědět, jsme moc rádi! Zde je jedno z videí, kde byli ještě u maminky. :-)

 

Máme nakryto - Enola x Baxter

Mezi svátky jsme vyrazili do Rakouska na námluvy. Krytí proběhlo 30. a 31. 12. 2014 absolutně pohodově a jestli bude vše v pořádku, budeme se moci těšit kolem 1. 3. 2015 na miminka. K odběru budou v 2. polovině dubna 2015. Více info o plánovaném vrhu naleznete v sekci "štěňata".

 

NV Brno 3. 1. 2015 - rozh. A. Grygarová

 

Perfect Match Dajavera - V2

Mr. Maikee Dajavera - V1, CAC

 

potomci našich psů:

Argo Agibuch - V4

Jeffrey Haliba - VD2

 

 

 

Narozeniny Dajaveráčků

5. 1. oslavil náš vrh "I" své už 4. narozeniny

2. 2. oslaví holky z vrhu "K" své 3. narozeniny

Z rodné hroudy letí všem našim milovaných "miminkům" přání všeho nejlepšího!!!

 

 

Enola s Baxtrem

 

Trial TS v Rakousku

5. a 6. 1. 2015 jsme strávili 2 dny nedaleko Vídně, na pastvině u Gerlindy Krachler. Byla jsem tam pozvána jako rozhodčí na trial pro tradiční plemena psů. V pondělí jsme připravili trať, která byla technicky náročnější vzhledem k menšímu prostoru a nachozeným ovečkám. Celou dobu přípravy hrozně foukalo a pršelo, takže jsme náležitě vymrzli. V úterý, kdy se trial konal, se naštěstí počasí umoudřilo - byla sice zima, trochu pofukovalo, ale sluníčko na nás koukalo celý den. Na start se postavilo 9 psů v IHT3, 3 psi v IHT2 a 7 psů v IHT1. Výkony psů byly na vysoké úrovni a o umístění rozhodovali opravdu jen bodíky. Zkrátka velmi příjemný trial v zimní pauze. :-)

Moc děkuji za pozvání!