MR BCCCZ v pasení 2014 (Rakousy), školení (Načešice - Dajavera)
16. - 17.8.2014 Rakousy, 14-15.8.2014 Načešice

 

Jako každoročně i letošní polovina srpna patřila vrcholu FCI pasení v ČR a to Mistrovství republiky BCCCZ. Pozvání jako rozhodčí letos přijal Wolfgang Lipczenko z Rakouska. Na start nejprestižnějšího trialu se letos postavilo 12 týmů. Trať nepatřila k nejlehčím, protože část „fetche“ byla postavena „mimo balanc“, ale o to zajímavější závod byl. Výkony účastníků byly velmi vyrovnané a mistrem ČR se stal opravdu ten nejlepší – M.Koško s Nick Miveko, 2. místo M. Maček s Mirk Miveko, 3. místo M.Jindra s Quinto Miveko.  (kompletní výsledky zde)

Sobota před mistrovstvím patřila kvalifikaci na MR a farmářskému trialu „O pohár obce Rakousy“. Závodní pole byla silně obsazena a tak se běhalo až do 20 hod. Vyhlášení výsledků pak proběhlo opravdu za tmy. Nálada byla vynikající a večerní posezení s výbornými steaky z grilu a živou hudbou nemělo chybu. 
Velký dík tímto patří manželům Láníkovým, kteří celou akci organizačně zaštítili. Vše šlapalo jako na drátkách – od zázemí pro závodníky, vynikající domácí kuchyni až po přípravu areálu a samotného trialu.

Velmi děkujeme BCCCZ, který každý rok MR v pasení zaštítí. Díky tomu si můžeme dovolit velmi kvalitní rozhodčí a úroveň našeho mistrovství tak každým rokem stoupá. Velké poděkování za pomoc patří také ostatním stálým sponzorům této akce : Fitmin – výživový program pro čtyřnohé závodníky, pivovar Svijany, firma Světlo a Jizeranu - divadelnímu spolku.
Věřím, že si všichni závodníci dobře zaběhali a tak již nezbývá, než popřát slávu vítězům a čest poraženým a za rok na stejném místě opět naviděnou!

Čtvrtek a pátek před MR patřil školení pasení s W.Lipczekem. 
Celkem 8 psů tak mělo možnost 2 dny trénovat s jedním z nejlepších současných trialových závodníků. Každý psovod měl vyhrazen časový limit – 1 hodinu denně, ve kterém se W.Lipczenko plně věnoval jen jemu. Měl tedy výtečnou možnost uzpůsobit obsah tréninku dle svých požadavků a tak pro sebe i svého psa získat mnoho zkušeností a cenných rad. 
Obsahem sobotního večera bylo po dohodě všech téma teoretické přednášky : „rozdělování – tzv. sheding“ a v neděli W.Lipczenko vše ukázal v praxi se svým psem.

Po celé dva dny byli účastníci svědky příkladného profesionálního přístupu. Spousta rad a tréninkových postupů, zkrátka vše, co se dá od školení jen očekávat.


Děkujeme W. Lipczenkovi za jeho trpělivost a BCCCZ za organizaci celé akce.

 

Foto - závody, školení