III. Ročník BCCCZ Cup 2016 1.-2.10.2016

První říjnový víkend patřil v Dajaveře III. Ročníku BCCCZ Cup. Letos byl „trojkový“ trial kvalifikačním pro Continental a zároveň World 2017. Pozvání k posuzování přijala Susanne Leujez z Holandska, která patří ke světové špičce. Trať byla postavena na nové pastvině a patřila k těm obtížnějším, především díky „hluchým“ místům a ovečkám. Ze 16 statujících dokončilo pouze 5. Bednu obsadili polští závodníci: 1. M.Chmiel a Neala, 2. K.Wojtunik a Czort, 3. A.Zieliňska a Zaza, naše I.Jílková s Dot obsadila bramborovou příčku.

V neděli se závodilo v kategoriích IHT 2 a IHT 1. Ve „dvojkách“ nastoupilo 7 týmů a stejně jako v „jedničkách“ za účasti 12-ti startujících, byly výkony velmi vyrovnané a na vysoké úrovni.  M.Chmiel obsadila hned první dvě místa v IHT2 se psy Ruari a Rona, na třetím místě byla T.Frumarová s Kiri.  V IHT1 do třetice zvítězila opět M.Chmiel se Siri. Druhé místo patřilo M.Jindrovi se Zekem a třetí D.Janíčkovi s Ironem.

Celý víkend nám počasí přálo, v sobotu bylo skoro letní J Vše probíhalo hladce a v pohodové atmosféře. Velký dík za to vše patří především organizačnímu týmu. Opět děkujeme klubu BCCCZ za pořádání takto prestižního trialu, děkujeme KPOP, který udělil trialu statut kvalifikace na Continental a World 2017.

Děkujeme také našim stálým partnerům Fitmin a Profizoo za krásné a hodnotné ceny!

V pondělí a úterý 3. a 4.10.2016 probíhalo dvoudenní školení pasení se Susanne Leujez. Myslím, že realita předčila očekávání a školení bylo jedním slovem super! Susanne měla velmi přátelský a individuální přístup ke každému účastníkovi a každý tým se viditelně posunul. Moc Susanne Leujez děkujeme, že nám takto předala část svých cenných znalostí a zkušeností!

Foto ze závodů:
http://dajavera.rajce.idnes.cz/Bcccz_cup_2016