Závody v pasení  -  BCCCZ Cup a Elév Cup BCCCZ

O víkendu 9.-10.9.2017 se konal IV. ročník BCCCZ Cupu a III. ročník závodu pro mladé psy Elév Cup BCCCZ. Pozvání přijal francouzský rozhodčí p. Philippe Heintz.

Závody tradičně zahajoval závod v nejvyšší výkonnostní úrovni – IHT 3, kterého se zúčastnilo celkem 8 závodníků. Trať byla náročná, ovšem největší výzvou byly ovečky, které šly velmi těžko rozdělovat. Ve čtvrtém ročníku BCCCZ Cup 2017 nakonec první 2 příčky obsadili polští závodníci – A. Zielińska s Mag Mell Elkeeava se ziskem 73 bodů a K. Wojtunik s Czortem Dynamic Quest se ziskem 70 dodů. Nejlepším českým závodníkem byla bronzová D.Rájová s Gyfu, které zístaky také 70 bodů, ovšem součet prvních 3 disciplín (OLF) je posunul na 3. příčku.

Následovalo IHT 2, kterého se zúčastnilo také 8 startujících. Zlato opět putovalo do Polska, zvítězila M. Jóźwiak s Yuma Unlimited Sheepdog Arrow (57 bodů), stříbro patřilo N. Semecké s Karamelkou Koryfej (50 bodů) a bronz M. Koškovi s Edanem Ferenčík (44 bodů).

Sobotní den zakončily zkoušky HWT a NHAT. Z 9 týmů na startu pro HWT byl neúspěšný pouze jeden, kterému bodový limit nestačil na splnění zkoušky. Všech 5 startů v NHAT prospělo.

Neděle pak tradičně patřila začínajícím psovodům a psům. Nejdříve se běželo IHT 1, kde se utkalo 11 závodníků. Nejlépe si vedl J. Jaša s Cornym od Borovského vršku (93 bodů), o pouhý jeden bod ztrácela J. Jelínková s Kipi Jpot a třetí místo obsadila polská A. Zielińska s Vegou (89 bodů).

Víkend plný pasení zakončil III. ročník závodu pro mladé psy – Elév Cup BCCCZ. Na start se postavilo 7 začínajících týmů. 8. startujícím byla J.Krátká s Esu, které šly mimo pořadí. Zlato opět získal J. Jaša s Cornym od Borovského vršku s 80 body, stříbro získala M. Donátová s Why not Worhty Dajavera se 71 body a bronz získal M. Sainer s Way To Go Dajavera s 50 body.

Na dvoudenní závody již tradičně navazovalo dvoudenní školení, kterého se zúčastnilo 11 týmů. P. Heintz se všem zúčastněným snažil předat maximum ze svých zkušenostní a věřím, že všichni zúčastnění byli velmi spokojeni.

Děkujeme klubu BCCCZ za uspořádání a za krásné poháry pro vítěze a za upomínkové předměty pro každého účastníka, i toho méně úspěšného. Děkujeme hlavnímu sponzorovi akce Alfazoo.cz za krásné ceny a vzorky krmiv pro každého. A obrovské díky patří našim ovečkám a hlavně Dajaveráckému organizačnímu dream teamu, bez kterého by to nešlapalo jako hodinky!

Všem závodníkům děkujeme za účast a prima atmosféru, která tu panovala a za rok se budeme těšit opět naviděnou v Dajaveře!

 

Daniela Rájová

Fotky za závodů: http://dajavera.rajce.idnes.cz/BCCCZ_Cup_2017/

Fotky z vyhlášení: http://dajaveraamy.rajce.idnes.cz/Elev_BCCCZ_cup_2017/

Výsledky: http://pasenidajavera.weebly.com/vyacutesledky.html