Crazy cup 2014
28. 6. - 29. 6. 2014

První prázdninový víkend jsme vyrazili na další turnaj letošní sezóny – Crazy Cup 2014. Na tento turnaj se poctivě připravovali i naše nové flyballové naděje, proto jsme mohli do závodu nasadit hned dva týmy: Dajavera X Fitmin ve složení Eliška s Amy, Bára s Enolou, Petra s Debie, Pavla s Energy a Lenka s AnýDajavera Y Fitmin ve složení Jana s Ginou, Honza s Érem, Léňa s Kessy, Kuba s Majlou, Alča s Easy a Verča s Ixinkou. V sobotu se týmu Dajavera Y Fitmin v soutěži Round Robin podařilo vybojovat čtvrté místo pěknými,čistými běhy. Velkou pochvalu si zaslouží zejména Léňa s Kessynkou, pro které to byl první turnaj – během víkendu se jim povedlo vypilovat startovací časy k naprosté dokonalosti Nejlepší sobotní čas týmu byl 22,31s. Našemu druhému týmu v sobotu štěstí přálo, a podařilo se mu ve speedtrialu v jeho divizi vyhrát s časem 19,32s – díky tomuto času také Enola, Energy, Aný a Debie získávají titul Fly19. Podle aktuálních tabulek Flyball klubu se tak Debbie stává třetím labradorem v ČR, který se může pyšnit tímto titulem.
Na sobotní večer si pro nás pořadatelé připravili dvě překvapení – prvním z nich byla ukázka dogfrisbee v podání Kristýny Noskové s Mejzím (Amazing Cloudy ranč), kteří nám předvedli krásnou freestylovou sestavu. Po ukázce dogfrisbee čekala na závodníky soutěž trojčlenných týmů v beer racingu ve „flyballácké verzi“, aneb sklouzni se, vypij pivo brčkem, přines tenisák z boxu a klouzej zpět. V soutěži nás statečně reprezentovali Kuba, Pavla a Léňa – na stupně vítězů jim to bohužel nedalo, ale byli skvělí!V neděli se na nás nalepila smůla, a už se potvora nechtěla odlepit – v závěrečných bojích se psům z týmu Dajavera X Fitmin v jednom rozběhu sešly všechny psí chyby, kterým jsme se zbytek víkendu vyhýbali. V dalším rozběhu se sešly prozměnu chyby páníčků, a tým bral čtvrté místo v páté divizi.Naše „ypsilonka“ s námi drželi basu, v neděli sehrála roli i únava našich nových psů, a tak tento tým získal páté místo ve své divizi.Celý víkend se vydařil, nakonec dobře dopadlo i počasí, mraky se společnými silami podařilo odehnat až na nedělní odpoledne Pořadatelům moc děkujeme za kvalitně připravený turnaj. Velké díky opět patří našim nabíječům a hlavně našemu partnerovi firmě Fitmin za skvělou výživu pro naše čtyřnohé sportovce!!