Elév Cup BCCCZ 2016

O víkendu 10.-11.9.2016 se konal druhý ročník trialů Elév Cup BCCCZ. Oba dva dny panovaly extrémně vysoké teploty, což bylo velmi náročné pro pejsky a jejich psovody, a také pro ovečky. Rozhodčí M.Koško postavil pro všechny kategorie zajímavou trať a spravedlivě posuzoval výkony všech závodníků, za což mu patří poděkování.

V sobotu se brzy ráno postavilo na start 7 týmů v kategorii IHT 3. Jen vítěznému týmu, Zuzce Černé s Bonitou Corlan Gi se podařilo zvládnout shed, pro ostatní to byl tentokrát oříšek. Druhou příčku obsadila Jana Bojková s Chatangou Slezský Hrádek a třetí fenou na stupních vítězů byla Caili Ferenčík, psovod Jan Hála.

Z IHT 2 se na poslední chvíli odhlásili 4 závodníci a tak jsme měli možnost vidět pouze 2 starty v této kategorii. Oba bohužel provázela tak trochu smůla a skončili s „Diskem“.

Sobotní program pak ukončily zkoušky HWT a ZVOP.

Trialová neděle začínala IHT 1, kdy na start nastoupilo 10 závodníků. Výkony psů byly velmi vyrovnané. Stupně vítězů obsadily 3 ženy. 1. místo T.Leciánová s Atory Farmička, 2. místo P.Sedláčková s Draco Esmee Wonderfull Dream, 3. místo A.Tvarochová s Donovanem Hola-Hopa.

Následoval trial pro začínající psy – Elév Cup BCCCZ. Celkem 8 „nováčků“ soupeřilo na zajímavé trati, která mimo jiné obsahovala slalom a trychtýř. Nejlepší výkon nakonec podal D.Janíček s Ironem Ferenčík, druhá skončila H.Koníčková s Dangerous Beauty Plush Berry a třetí M.Donátová s Quanett Dajavera. Poté opět následovaly zkoušky HWT a ZVOP.

Na pastvinách v Dajaveře se postupně vystřídalo 51 psů všech výkonností. Panovala pohodová atmosféra a v tomto duchu také proběhlo vše hladce a dle stanoveného harmonogramu. Organizační tým celé akce ukázal, že umí, za což mu patří velký dík, děkujeme i Dajaverácké babičce za skvělou kuchyni, pejskům, kteří zaváděli a odváděli ovečky závodníkům, a samozřejmě hlavně našim ovečkám.

V pondělí a úterý 12.-13.9.2016 probíhalo školení pasení. Velmi si ceníme, že pan M.Koško přijal pozvání do role školitele a předal tak všem účatníkům část ze svých vzácných znalostí. 11 psovodů mělo možnost si zatrénovat pod vedením úřadujícího a již několikanásobného Mistra ČR!

Celou akci si však nelze představit bez podpory našich tradičních a spolehlivých partnerů a sponzorů. Jsme potěšeni, že klub BCCCZ  akce pasení pořádá a podporuje. Náš dlouholetý sponzor, výrobce českého superprémiového krmiva pro psy, firma FITMIN, sponzoruje celý seriál závodů pasení. Za krásné ceny pro vítěze děkujeme i internetovému obchodu Profizoo.cz.

Zásluhou těchto našich partnerů si závodníci letos odnesli nejen krásný sportovní zážitek, mnoho cenných rad a zkušeností, ale také krásné hodnotné ceny a poháry!

Foto ze závodů a vyhlášení výsledků:
http://dajavera.rajce.idnes.cz/Elev_cup_BCCCZ_2016
Foto ze školení:
http://sommrs.rajce.idnes.cz/Skoleni_s_m._Koskem/