Home

Štěňata Odchovy Krycí psi Naši psi Pasení Flyball Kontakt
 
 

12.7.2017

Flyballový turnaj M.E.D.´s Trophy, 17.-18.6.2017

               Na turnaj do Plání vyrazil náš flyballový tým Dajavera Y ve složení Quanett, Wyn, Gee, Gina, Debie a Brook. Poprvé jsme nastoupili v novém týmovém oblečení a pod záštitou našeho partnera Alfazoo.cz

               Turnaj se konal na Pláňském letišti a jak název napovídá, byla to opavdu pláň, na které celý víkend nepřetržitě foukalo. V sobotu se běžel standardně Speed trial, kde jsme vybojovali krásné 3. místo v 6.divizi s nej. časem 20,02s. V neděli se nám bohužel nedařilo a v Double Elimination jsme oba rozběhy prohrály vlastními chybami. V jednom se startovními psovi nedařily vypouštěčky, ve druhém rozběhu naše spolehlivá Gee nevzala z boxu ani jeden balonek hladce a její zpoždění 0,3-0,5 sekundy vždy rozhodl o prohře. Bohužel i to je flyball. Nakonec z toho byla tedy jen „brambora“, přesto, že jsme si čas vylepšili na 19,78 s.

Dajavera Y – 6.divize
sobota – ST – 3.místo, nej. čas 20,02s
neděle – DE – 4.místo, nej. čas 19,78s

foto - zde

 

Flyballový turnaj Crazy Cup – 1.-2.7.2017

               Náš oblíbený turnaj, který vždy zahajuje letní prázdniny, se letos konal v novém a nádherném prostředí v Novém Městě pod Smrkem. Tentokrát jsme nasadili oba naše týmy. Dajavera Y jela ve složení Quanett, Wyn, Gee, NG a Debie. Zaběhnutý čas z posledního turnaje nás posunul do 5.divize, která byla velmi vyrovnaná. Oba dny jsme bojovali, seč nám síly stačily, a po oba dny jsme obsadili krásné 3. místo.
               Dajavera X letos nastoupil poprvé a hned se 2 nováčky – Gyfu a Bordy. Bordynka bohužel závodní atmosféru ještě nebyla schopna ustát a tak si alespoň vždy před během v době přípravy zatrénovala. Gyfu ovšem již posílila tým, ve kterém byli ostřílení matadoři – Brook, Terezka, Gina a Amy.  Bohužel jsme časově neměli na soupeře a přesto, že jsme běhali čistě oba dny jsme skončili na 5.místě.

Dajavera Y – 5.divize
sobota – ST – 3.místo, nej. čas 19,71s
neděle – DE – 3.místo, nej. čas 19,55s

Dajavera X – 6.divize
sobota – ST – 5.místo, nej. čas 21,64s
neděle – DE – 5.místo, nej. čas 21,88s

foto - zde

Oba dva turnaje jsme si užili a už se moc těšíme na další, kterým bude Mistrovství BCCCZ 2017. Velmi děkujeme našemu novému a skvělému partnerovi Alfazoo.cz za veškeré potřebné vybavení a kvalitní krmivo pro naše psí sportovce!


Eager´s Cup 2017

Eager´s Cup 2017
Máme za sebou první letošní flyballový turnaj. Vyrazili jsme pouze s jedním naším týmem Dajavera Y Fitmin. Turnaj probíhal v pohodové atmosféře, na noc jsme přijali pozvání k přespání na chalupě u jedné z našich členek týmu, takže relax se vším všudy :) Naše snažení nám o prsa vyneslo 2 bramborové medaile v 7.divizi, která byla obsazena 7 družstvy. Takže rozjezd máme za sebou a už se těšíme na naše další závody!!

foto - zde


TSN 2016

 Turnaj Sladkých nadějí 2016

Tento turnaj byl posledním naším závodem v sezoně 2016. Už nyní jsme poskládali pouze jeden tým a nyní nás čeká zimní pauza, kdy 4 psí členky budou čekat mateřské povinnosti :)

Na turnaj jsme vyrazili výborně připravení a dá se říci, že jsme si jej od začátku velmi užívali. Běhali jsme vyrovnaně, bez chyb a už od začátku bylo jasné, že nás nemůže nic zastavit.... ale jak už to bývá, nikdy neříjek nikdy a tak se nám poprvé za naši flyballovou éru stalo, že ve finálových bězích nám začal vypovídat box. Při doskoku psa zkrátka nevystřelil míček. V panice (než jsme si vlastně uvědomili, co se děje) jsme prohráli finálový běh!! Před opakovaným finále jsme i zvažovali možnost vypůjčení si jiného boxu, ale s rizikem, že naši psi na něj nejsou zvyklí a obávali jsme se, že to nemusí být dobré řešení. Nakonec jsme po hlasování rozhodli, že se budeme modlit :D Tato neotřelá taktika nakonec s o prsa vietnamské závodnice vyšla a my vyhráli opakované finále.

Co dodat, luxusní závěr sezony a ta výhra opravdu stála za to !!!

Dajavera Y Fitmin
sobota - 1. místo
neděle - 1. místo

fotky zde

 

 

Velmi děkujeme našemu partnerovi, výrobci českého superprémiového krmiva FITMIN za podporu našeho týmu v roce 2016!!! A už nyní se těšíme na sezonu 2017

 

Flyballu zdar zdar zdar :)


MR BCCCZ ve flyballu 2016

MR BCCCZ ve flyballu 2016

Do Litoměřic jsme vyrazili s oběma týmy. Turnaj se nesl ve skvělé atmosféře a svou závodní premiéru si velmi úspěšně odbyla Quanett Dajavera. Věřím, že máme budoucí stabilní star našeho rychlejšího týmu.

Týmu Dajavera X Fitmin se velmi dařilo. V sobotu jsme si opět zaběhli 18-ku a stáli na stupních vítězů, v neděli jsme prohráli těsně v opakovaném finále a tím vybojovali stříbro.
Bohužel Dajavera Y Fitmin nebyl a ani nemohl být moc úspěšný, protože naši psi, byť běhali stabilně, byli ve své divizi asi o sekundu pomalejší a prostě na ostatní časově nestačili.

Dajavera X Fitmin - 3. divize
sobota - 18.66 s - 1. místo
neděle - 19.22 s - 2. místo

Dajavera Y Fitmin - 4. divize
sobota - 21.46 s - 6. místo
neděle 20.80 s - 4. místo

fotky zde

Za podporu a to nej krmivo pro naše psi děkujeme  českému výrobci - FITMIN
X - 3.d

 

 


15.6.2016 Manic Cup a Budějickej Extreme

týmová radost z FLY 18 na Manic Cupu !!!!!!!!!

Budějckej Extreme - 28.-29.5.2016, IV divize

na turnaj jsme vyrazili pouze s jedním týmem a turnaj brali jako trénink, protože podruhé na dráhu nastupovala Wyn Dajavera a poprvé si jela vyzkoušet závodní atmosféru Terezka Dajavera. Přesto, že jsme jeli s neprověřenou sestavou, tak jsme v sobotu stáli na bedně :)
Sobota - ST - 3. místo, nej čas 19,73s
Neděle - DE - 5. místo - nej čas 19,63s
 

Moc děkuji našemu partnerovi a dodavateli superprémiového krmiva pro naše psí supersportovce - Fitmin.cz !!

FLYBALL .. FLYBALL .. FLYBALL

Manic Cup - 11.-12.6.2016
na turnaj vyrazily oba naše týmy

Dajavera X Fitmin - V. divize
složení: Noe Victory Dajavera, Runa Wyn Dajavera, Energy of Dajavera, Terezka Dajavera a Calm before the strorm Jeffija
Dajavera Y Fitmin - VI. divize
složení: Amy Dajavera, Enola Gay Dajavera, Bart, Wendy, NG a Debie
Y-ko od začátku turnaje provázela smůla. Na turnaj vůbec nenastoupila Enola, která měla být pilotním a nejrychlejším psem v týmu. Bohužel po příjezdu na závody jsme zjistili, že Eny má nějaký problém se zády a nebyla vůbec schopna běhu, natož flyballu. Tím se defacto šance na nějaké umístění vytratily, neb ztrátou nejrychlejšího psa tým nebyl časově konkurence schopen. Přesto všichni běhali naplno !!
sobota - ST - 7.místo, nej čas 22,55s
neděle - DE - 7.místo, nej čas 22,53s
 

X-ko konečně nastoupilo v celé své kráse. Wyn se nám podařilo "srovnat" na levé dráze, zato Terezka si vybrala daň "nevyběhaného" psa a začala řešit těsné střídačky. Přesto jsme bojovali, co nám síly stačily, až do sladkého finále, kde jsme s čistými běhy podlehli. Náš úspěch byl navíc korunován  prolomením 19-tky a získáním titulu FLY18!! Tým si udělal nový rekord 18,95 s!!!
sobota - ST - 5.místo, nej čas 20,05s
neděle - DE - 2.místo, nej čas 18,95s


9.5.2016

Eager´s Cup 2016 - Žamberk

Dajavera X Fitmin

Aneb tradičně první flylballový turnaj sezony.

pátek - Speed trial - 8.divize
3. místo - 19,85 s

sobota DE
4. místo - 19,89 s

 

... foto - zde ...

Na Eager´s jsme vyrazili s jedním týmem - Dajavera X Fitmin. V sobotu jsme si užili Speed trial a dařily se nám hezké časy běhů. Nakonec jsme obsadili krásné 3. místo, s pouze o setinky horšími časy oproti soupeřům. V Neděli se klasicky běhal Double Elimination. První prohru dne jsme si udělali sami - nepodařilo se pár střídaček a několik běhů jsme řešili Wyn, která zaváhala s přinesením balonku. Brzy se však se závodní atmosférou srovnala a nakonec si i s vynikajícím osobním časem odbyla svou závodní premiéru. Bohužel když se tým připravoval na rozběh již o medailovou pozici, jsme zjistili, že jeden z našich pilotních psů - Noe, má rozseklou zadní nohu (pravděpodobně z venčení nebo o box). Místo přípravy jsme tak začali shánět obvazy a dezinfekci. Za poklusu na dráhu jsme domlouvali novou sestavu a bohužel se nestihli rozběhat a připravit, neb jsme přišli o drahocenné sekundy z 2 minutového limitu na přípravu. Běhy pak podle toho i vypadaly. Prohráli jsme se slabším soupeřem, kterého jsme s přehledem ten den již porazili. Samozřejmě nás to velmi mrzelo, ale nejdůležitější bylo v tu chvíli zdraví našeho týmového parťáka!
Velký dík patří našim premiérovým nabíječkám - Janě a Elišce, které zmákly celý turnaj bez ztráty kytičky a hlasu a moc děkujeme firmě FITMIN za podporu a kvalitní krmení, díky kterému naši psí sportovci podávají vyrovnané výkony!!
S bramborou jsme opouštěli prosluněný turnaj a už se moc těšíme na ten další !!


Turnaj sladkých nadějí 2015

 

Turnaj sladkých nadějí - Mělník 19.-20.9.2015

byl posledním letošním flyballovým turnajem, tentokrát pouze jednodenním. Dajavera Fitmin vyrazil do boje s oběma týmy:

Dajavera X Fitmin ve složení Jana Tučímová s Ginou, Zuzka Tylchrtová s Keirou, Lenka Strnadová s Aný, Bára Hůlková s Enolou a svou premiéru  v X-ku a s Gee si odbyla Verunka Rájová. V dopoledním ST tým obsadil krásné 2. místo. Odpoledne potvrdil svou třídu a dobrou připravenost a celkem snadno se probojoval do finále. Bohužel jsme si díky vlastním chybám první rozběh prohráli a čekalo nás opakované finále. Tam už jsme jeli naplno a čistými běhy jsme vyhráli!! Takže závěr sezony byl naším vítězným!!

Dajavera Y Fitmin ve složení Petra Křejbská s Debie, Eliška Rájová s Amy, Jana Tučímová s Brook, Anička Pospíšilová s NG a Alena Balcarová s Noisy nastoupil ve velmi početné 7. divizi. Jak už to v této divizi bývá, jsou zde časově slabší a časově silnější družstva. Y-ko se opět snažilo, dařily se krásné a čisté běhy. Nakonec z toho bylo skvělé 3.místo!!

Oba týmy vyhrály vynikající dorty a tak jsme měli závěr sezony velmi sladký :-)

Děkuji celému týmu za bezvadnou sezonu 2015 a těším se na tu příští! Obrovský dík patří našemu dlouholetému partnerovi, výrobci superprémiového krmiva Fitmin za podporu a tu nejlepší výživu pro naše psí sportovce!

 

Dajavera X Fitmin - 6. divize

ST: 2.místo, nej čas 19.51 s

DE: 1. místo, nej čas 19.96 s

 

Dajavera Y Fitmin - 7. divize 

ST: 4. místo, nej čas 21.48 s

DE: 3. místo, nej čas 21.52 s

 

Fotky

 


MR BCCCZ ve flyballu 2015

 

O víkendu 25. - 26. 7. 2015 se Dajavera Fitmin team zúčastnil MR BCCCZ ve flyballu 2015. Do boje vyrazily oba naše týmy. Dajavera X Fitmin ve složení: Gee, Aný, Keira, Éro, Gina. Dajavera Y Fitmin ve složení: Brook, Kessy, Amy, Debie, Noe.

Poprvé za dobu našeho týmu jsme na start postavili veteránskou dvojici Ixi s Abby. Na turnaj jsme odjížděli za neskutečného vedra a sucha a tiše jsme doufali, že se počasí trochu umoudří. To se naštěstí i stalo a celý turnaj se odehrál sice za velkého větru, ale bez veder a deště.

V sobotu se běhal Speed trial, oba týmy se sice moc snažily, ale nakonec to oběma stačilo na medaili bramborovou. V neděli při Double Elimination Y-ko udělalo několik osudných chybek a po 2 bězích se vyřadilo. X-ko předvedlo v neděli svou třídu a bezchybné běhy, takže se celkem snadno propracovalo až do sladkého finále. Bohužel v opakovaném finále jsme již na soupeře časově neměli a nakonec jsme skončili na krásněm 2. místě! Naší veteránské dvojici se příliš nedařilo. Abbynka celý turnaj cosi řešila a první den jsme měli problém jí vůbec dostat do dráhy. Zkrátka teriéří povaha je někdy nevyzpytatelná. Důležité ale bylo, že si to holky užily!

Moc děkujeme našemu nabíječi Pavlovi Pražákovi, že zmáknul celý turnaj bez výpadku hlasivek a obrovský dík patří našemu pratnerovi Fitmin za super výživu pro naše psí sportovce!

 

Dajavera X Fitmin - 3. divize

sobota ST 4. místo - nej čas 20,20 s

neděle DE 2. místo - nej čas 19,96 s

 

Dajavera Y Fitmin - 4. divize

sobota ST 4. místo - nej čas 20,78 s

neděle DE 5. místo - nej čas 22,13 s

 

Naši veteráni

sobota ST 4. místo - nej čas 11,95 s

neděle DE 4. místo - nej čas 11,54 s

 


Crazy Cup  27.-28.6.2015

Náš oblíbený turnaj, protože začínají prázdniny !! Na turnaj jsme standardně dorazili už v pátek, abychom byli v sobotu ráno vyspinkaní do růžova. Bohužel jsme se usídlili blízko baru a pár mladších členů jiných týmů měli větší výdrž a hladinu alkoholu v krvi a tak jsme to s nimi "táhli" až do 4 hodin. Nejen, že jsme nebyli vyspaní my, lidé, ale bohužel to bylo znát i na našich čtyřnohých sportovcích. Časy psů šly dolů a jejich únava byla znát.

 

Dajavera X Fitmin - 5. divize

sobota ST 3. místo - nej čas 19,51 s

neděle DE 5. místo - nej čas 19,37 s

 

Dajavera Y Fitmin - 6. divize

sobota ST 5. místo - nej čas 21,79 s

neděle DE 6. místo - nej čas 21,82 s

 


Lukášovský drak 2015

 

Druhým letošním turnajem byl Lukášovský drak, na který opět vyrazily oba naše týmy.

Dajavera X Fitmin ve složení: Enola, Energy, Gina, Amy, Anýska, Cheero

Dajavera Y Fitmin ve složení: Ixi, Brook, NG, Wendy, Debie, Éro

X-ko závodilo ve 4. divizi, kde bylo celkem 7 týmů a nastupovalo až s 5. nejrychlejším časem.  Rozhodně jsme nepatřili k favoritům, protože i přes krásné střídačky náš čas byl v divizi spíše podpruměrný. V sobotu jsme si ve speed trialu vyběhali 5. místo. V neděli se nám dařily krásně čisté běhy, které nám přinesly účast v samotném finále. Už z toho jsme měli obrovskou radost a byť se nám fařilo ve finále běhat na OKáčka, podlehli jsme časově rychlejšímu týmu.

Y-ko bojovalo v 5. divizi. Mezi 6 týmy mělo 3. nejlepší čas. Bohužel Y-ko provázela od začátku turnaje "smůla". V sobotu ve speed trialu vyběhalo medaily bramborovou. V neděli, kdy jsme po tuhém boji vyhráli běh nad Dragonama 3:2, nám vítězství paní rozhodčí vzala za nedovolené odměňování psa v doběhovém prostoru. Byť se nám rozhodnutí zdálo velmi sporné, nic jsme nezmohli a se smíšenými pocity jsme tak ukončili postup na vyšší příčky.

V každém případě jsme si turnaj opět užili. Psovodi i psi ze sebe vydali maximum a myslím, že s výsledky můžeme být spokojeni. :-)

Děkujeme našemu partnerovi - výrobci superprémiového českého krmiva Fitmin za podporu. Naši psi opět měli energii na celý turnaj!

 

Dajavera Y Fitmin

sobota - Speed trial - 4. místo - nej. čas 21,32 s

neděle - Double Elimination - 6. místo - nej. čas 20,93 s

 

Dajavera X Fitmin

sobota - Speed trial - 5. místo - nej. čas 19,42 s

neděle - Double Elimination - 2. místo - nej čas 19, 36 s

 

Fotky

 

Eagers Cup 8.-10.5.2015

Eager´s cup

Letošní flyballovou sezónu jsme zahájili 8. - 10.května v Žamberku na turnaji Eager’s cup. Mezi ostatními turnaji je právě tento vyjímečný každoroční mimořádně vvysokou účastí zahraničních týmů – letos dorazily týmy z Polska, Belgie a Maďarska. Tento první turnaj roku 2015 konaný v ČR se tak rychle proměnil v mezinárodní flyballový svátek. Na turnaj vyrazily oba naše týmy, Dajavera X Fitmin (Enola, Amy, Gina, Gee, Debbie a Aný) a Dajavera Y Fitmin (Ixi, Kessy, Abby, Noisa, Éro, NG). Oba týmy se se svými soupeři praly ze všech sil, ale ani čistými běhy bohužel naše časy většinou nedosáhly na čas protivníkova týmu. My se ovšem nevzdáváme, a na příští turnaj budeme poctivě trénovat jak nejlépe umíme :-) Dajavera X Fitmin si odvezlo 7. místo v 6. divizi, Dajavera Y Fitmin 7. místo v 7. divizi.

Velice rádi bychom poděkovali našemu úžasnému sponzorovi, firmě Fitmin, jejíž krmiva dodávají energii našim pejskům – a právě díky ní si můžeme společně užívat vší té flyballové zábavy :-)

Fotky


Vánoční besídka


Vánoční besídka Flyball teamu

 

V sobotu 13. 12. 2014 se konal poslední flyballový trénink letošní sezony. Někteří si nenechali ujít možnost si před tréninkem zapást na ovečkách a tak program dne začínal již v dopoledních hodinách. Po obědě jsme si zaběhali, unavili psy a po třetí hodině jsme už byli v klubovně na polívce, kam za námi dorazila Tamara Šimková z Fitminu. Jsme moc rádi, že přijala naše pozvání, seznámila nás s novinkami ohledně krmiv a přivezla jako správný ježíšek vánoční dárečky. Největší radost jsme ovšem měli z nového reklamního banneru. Jak by ne, když je na něm náš flyballový tým. :) Navečer pak začala volná zábava, která se samozřejmě protáhla do brzkých ranních hodin. Jedlo se, pilo se a užívali jsme si náležitě předvánoční pohody.

Fotky

 

Fitmin - Vím čím krmím video


Flyball


 

Poslední červnový víkend 28. 6. - 29. 6. se konal flyballový turnaj Crazy cup 2014. Díky poctivé přípravě s námi vyrazili i nové flyballové naděje, tudíž jsme nasadili dva týmy. Užili jsme si nejen závodní atmosféru, ale i spousty zábavy v doprovodném programu. Více čtěte zde.

Ve dnech
9. 8. - 10. 8. jsme s našimi nadějnými týmy vyrazili na mistrovství republiky BCCCZ ve flyballu. Jak se nám tento parný den dařilo se dozvíte zde.
Foto

O zářijovém víkendu
20. 9. - 21. 9. probíhal flyballový závod Turnaj Sladkých nadějí, na kterém jsme nemohli chybět. Opět jsme vyrazili s oběma týmy. A jak se nám podařilo zakončit flyballovou sezonu se dočtete zde
.


10.6.2014 - Flyballové šílenství :-)


 

Sezonu 2014 jsme odstartovali 26. 4. 2014 v Litoměřicích turnajem začátečníků dvojic a veteránů „O kosatčí ploutev“. Letos máme hodně nadějných začínajících psů a tak jsme do boje poslali hned 5 dvojic začátečníků a jednu dvojici veteránů. K celému turnaji jsme přistupovali jako ke skvělé možnosti tréninku pro naše flyballové nováčky, protože kde jinde mají možnost zkusit běhy na světlech, s druhou drahou vedle a ještě k tomu v tom adrenalinovém prostředí flyballových závodů. Pejsci i psovodi běhali na maximum, některým se dařilo více, některým méně, ale po závodech bylo jasno, na čem všem ještě pracovat, než budou zcela připraveni posílit náš opravdový tým

Zde jsou výsledky Dajavera Fitmin týmů:

Flying Dogs – ve složení Wendy + Bárt – 2. místo, 3. divize
Dream Team – ve složení Kessy + Easy – 4. místo, 3. divize
Crazy KeNo – ve složení Keira + Noe – 4. místo, 2. divize
X-treme – ve složení Cheero + Abby – 5. místo, 2. divize
Stars – ve složení Aný + NG – 8. místo, 1. divize
X-faktor – ve složení Ixi + Roxy – 3. místo, veteráni

foto - zde

Týden na to jsme vyrazili na flyballové školení s Angie a Lee Heighton, trenéry amerického týmu Springloaded, který je současným držitelem světového flyballového rekordu. Školení bylo jedním slovem fantastické. Školitelé byli velice vstřícní, milí a ochotní. Za jeden den nám stihli teoreticky nastínit a na našich psech prakticky předvést vše od flyballové přípravky štěňátka až po vrcholovou přípravu závodícího psího sportovce. Odnesli jsme si spoustu poznatků a nových postřehů a věřím, že vše při našich trénincích zúročíme.

            V neděli 18. 5. 2014 jsme strávili s týmem krásný den na Pardubickém psím festivalu, kde jsme měli ukázku flyballu spolu s hradeckým týmem Pirátů. Naši psi se předvedli v plné parádě přítomným divákům a doufám, že jsme tímto sportem oslovili nejednoho z přihlížejících majitelů pejsků. V oddechovém čase jsme si prošli stánky, shlédli jsme ukázky jiných psích sportů a zašli naše čtyřnohé svěřence občerstvit do Fitmin Pestaurace, která měla u pejsků i jejich majitelů velký úspěch J

foto - zde

O víkendu 31. 5. - 1. 6. 2014 se konal flyballový turnaj „Lukášovský drak“. Na draka jsme vyrazili s týmem Dajavera Y Fitmin ve složení: Ixi s Verunkou Rájovou, Amy s Eliškou Rájovou, NG s Aničkou Pospíšilovou, Aný s Lenkou Strnadovou, Debie s Petrou Křejbskou a Wendy s Pavlou Křejbskou. V sobotu se běhal Round Robin a my jsme obsadili krásné 2. místo a zaběhli si nový rekord našeho týmu. V neděli v Double Elimination jsme si tak trochu vlastní vinou prohráli hned první rozběh a tak jsme do dalších bojů šli „zespoda“, takže jsme běhů měli požehnaně. Nakonec jsme se i přes počáteční nesnáze probojovali až do sladkého finále. V prvním finálovém běhu jsme vyhráli nad soupeři 3:0. Bohužel v opakovaném finále nám chybovali 2 psi (oběma „ustřelil“ balonek z boxu) a nakonec jsme soupeři podlehli 3:1. Jak se říká – i pes je jenom člověk a může chybovat J a naši psi si toto vybrali bohužel právě ve finálovém běhu. Takže nakonec jsme o fous skončili opět se stříbrem. Třešinkou na dortu byl opět prolomený rekord týmu. Tak trochu tématicky na dětský den náš tým obsahující hned 3 děti (10, 11 a 13 let), stál na stupních vítězů. Z výsledků jsme měli samozřejmě moc velkou radost, běhali jsme čistě, dařily se nám střídačky, nálada v týmu byla výborná – zkrátka flyball, jak má být! Děkujeme za podporu Báře, která neběhala, přesto nám přijela pomáhat, velké díky patří našemu dvornímu nabíječi Pavlu Pražákovi, který s funkčními hlasivkami bezchybně odnabíjel celý turnaj a velké díky patří také našemu partnerovi – firmě Fitmin, která se stará o správnou výživu našich čtyřnohých sportovců a nutno dodat, že jim energie nechyběla!

Dajavera Y Fitmin:

Sobota – RR – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,61s  – rekord družstva
Neděle – DE – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,54s  - nový rekord družstva

 

Foto - zde


22.4.2014

Velikonoční prodloužený víkend v Dajaveře
Celý prodloužený víkend se nesl samozřejmě v psím duchu :-) Počasí bylo opět objednané, nálada byla stále vysoko nad bodem mrazu a výkony psů byly vynikající.
So - Ne
patřila intenzivce pasení v tradičním stylu. U oveček se tentokrát sešli psi různých ras a v rozdílném stadiu tréninku. O to bylo vše zajímavější, neb ti, co zde byli poprvé mohli sledovat práci těch pokročilejších, kteří se již připravují na trialy. Již tradičně pasení bylo proloženo v sobotu po obědě Dog Dancing zkouškami, které zde pořádá Alča Balcarová. Takže i v čase odpolední kávičky bylo na co koukat. Všem zúčastněným moc děkuji a doufám, že se zase brzy u oveček nebo na DD potkáme!
foto - zde                 foto - zde

Po - sváteční pondělí pak patřilo flyballu. Děkujeme hradeckým Pirátům, že přijali naše pozvání a přijeli si k nám zaběhat. Měli jsme tak možnost si zaběhat na 2 drahách a naši nováčci si poprvé vyzkoušeli atmosféru závodů. Samozřejmě nemohla chybět pomlázka, chlebíčky, vajíčka a sladké laskominy, obídek v Edenu a vše, co k pohodě patří :-)
foto - zde                foto - zde


1.3.2014

flyballová brigáda + trénink + opékaní špekáčků

Již tradičně se na jaře koná brigáda za účelem zvelebení našeho flyballového cvičiště. Tentokrát jsme to museli vzít trochu "zgruntu", abychom zahladili stopy po činnosti při budování naší nové klubovny, která je těsně před dokončením a tak již tuto sezonu budeme mít luxusní zázemí :-) Po dopolední rozcvičce s lopatami a hrabičkami jsme měli siestičku u ohýnku a opekli si první letošní špekáčky. Následoval samozřejmě flyballový trénink a po něm ještě pár koleček u oveček.

Na milou návštěvu také dorazila Piece of Cake Dajavera, ze které roste hezká červená psí slečně. Samozřejmě se na ovečky také musela kouknout :-)

Všem moc děkuji za prima den a pomoc!!
foto - zde


30.12.2013

flyballová vánoční besídka

Jako každoročně - i letošní vánoce měl náš flyballový tým vánoční besídku. Počasí vyšlo, super jsme si zaběhali a následně se zahřáli svařáčkem, pojedli cukroví, chlebíčků, zkrátka super čas se super týmem !!! A asi jsem byla hodně hodná, protože jsem dostala kupu dárků - hrnečky s našimi pejsky, tématický polštářek pro ty nejkrásnější sny a psí betlém :-) Děkuji všem, bylo to moc prima a už se těšíme na sezonu 2014.
foto - zde      a     ... zde...


2.11.2013

12.10.2013 - flyballová intenzivka

 

 

 

 

 

Slunečnou sobotu jsme strávili s naším týmem u Honzy Štěpánka a Éra na flyballovém celodenním tréninku našeho týmu. Děkujeme moc za pozvání a hlavně za super gulášek, bylo to moc prima!!
foto - zde

17.9.2013

Flyball - Turnaj sladkých nadějí

Turnaj sladkých nadějí - flyballový turnaj

Máme za sebou další turnaj letošní sezony - Turnaj sladkých nadějí. Pro nás to tentokrát byl turnaj nadějí bramborových :-)) ikdyž jednu super sladkou jsme nakonec ukořistili!!
Turnaj byl jednodenní - tudíž velmi náročný na počet běhů a navíc jsme ještě měli 2 dvojice začátečníků. Dá se říci, že jsme se celý den nezastavili - sotva jsme doběhali na jedné dráze se dvojicí nastupovalo družstvo a naopak :-))
Nálada však skvělá, výkony heroické a počasí vymodlené :-)
Družstvo - Dajavera Y Fitmin
ve složení: Ixi, Cassy, Éro, po mateřské opět Gina a premiéru si odběhala Debie. Chybovali jsme minimálně, starty jsme díky Lence s Cassy měli luxusní, ovšem nedařily se střídačky, které máme zbytečně dlouhé a nezbývá než na tomto pracovat :-) Radost jsem ovšem měla z Debie, která byla poprvé na závodech. Sice jeden běh nám vybíhala do dráhy soupeře, ale v dalším se nám ji podařilo opět usměrnit a tak se z ní stává stabilní člen týmu.
Round Robin - 4.místo - nej čas: 21,31 s
Double Elimination - 4.místo - nej.čas: 21,94 s
Dvojice začátečníci : NG a Brook - 4. místo
Velmi narychlo jsme měnili složení této dvojice - Majla se totiž hárala a tak jsme nakonec nasadili Brook, která celou dráhu začala běhat 2 tréninky před závody. Na turnaj jsme tak vyjížděli s pocity, že to může dopadnout jakkoli :-) Musím přiznat, že došlo k velmi milému překvapení - Brook běhala celou dráhu, sousední neřešila. NG s Aničkou /10let/ běhaly také dobře, NG tedy měla potřebu řešit dění kolem, ale myslím, že se nám to podařilo hezky zvládnout. Nakonec holky vybojovaly krásné 4. místo.
Dvojice začátečníci : Aný a Wendy - 1. místo
Ovšem hrdinkami dne byla tato dvojice. Celý den běhaly bezchybně. Poctivka Wendy, která díky svým tělesným proporcím neustále bojuje s chycením míčku na boxu se vždy vrátila do dráhy a právě tato spolehlivost v kombinaci se superčasy Anýsky vynesly naše budoucí týmové naděje až k metě nejvyšší - prvnímu místu!! A byl z toho dort :-) Krásná sladká tečka za úžasným dnem ve společnosti našich čtryřnožců a týmových kamarádů! Už se moc těšíme na Budějickou tlapku!

Velký dík patří Báře, který s námi jela jako podpora a nakonec odběhala celý turnaj jako pomocný handler našich začátečníků. Také chci poděkovat našemu nabíječi - Pavlovi a také Petře, která nakonec s ohledem na hlasivky týmového nabíječe převzala nabíjení dvojic.

Velmi děkujeme našemu sponzorovi - firmě Fitmin za jeho podporu a kvalitní krmení pro naše psí sportovce!!

                   foto - zde                                                  foto - zde              
                                                                                               tým v tm. zelených tričkách :-)
 


1.7.2013

29.-30.6.2013 - Crazy Cup - flyball
 

 

 

zleva: Lenka a Cassy Black Vrabčí Hnízdo, Bára a Enola Gay Dajavera, Daniela Rájová a Amy Dajavera, Verunka Rájová a Ixi, Míra-pán času, Kuba a Pavel - nabíječi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším naším letošním flyballovým turnajem byl Crazy Cup pořádaný teamem Crazy Balls u Mnichova Hradiště. Dajavera Y Fitmin vyrazil do boje s 5 psy v 6. divizi:
Ixi s  Verunkou Rájovou
Amy Dajavera s Danielou Rájovou
Cassy Black Vrabčí Hnízdo s Lenkou Strnadovou
Enola Gay Dajavera s Bárou Hůlkovou
Éro Dajavera s Honzou Štěpánkem
V nabíjení se střídali naši nováčci - Pavel Pražák, který už nabíjel na Lukášovském Drakovi a Kuba Šrám, který si zažil svou premiéru.
V sobotu se nám velmi dařilo. Úkolem bylo běhat bez chyb a zkusit nové sestavy týmu na závodech. Všichni běhali s plným nasazením, chybovali jsme minimálně a  z toho bylo 1. místo!
V neděli jsme pak nastupovali v roli favorita. Myslím, že jsme si vedli velmi dobře. V posledním rozběhu před finálem bohužel Éro "sestřelil" Verunku a k její velké lítosti jsem pak do samotného finále musela nastoupit místo ní já. Bojovali jsme, seč nám síly stačily a nakonec jsme ve finále podlehli týmu Too X-treme 2:3. Po lítém boji z toho bylo 2. místo!! V neděli jsme si navíc zaběhli náš nový rekord družstva!!
Dajavera Y Fitmin:
sobota: RR 3x4 běhy : 1. místo - nej čas 21,52s
neděle: DE: 2. místo - nej. čas 21,17s
Turnaj jsme si skvěle užili, atmosféra byla výborná, počasí ideální na závody. Vše pak umocnil hezký areál a hlavně přítomnost sprch :-) Hrdinkami turnaje pro mě jsou Verunka s Ixi. Verča /10 let/ neudělala ani jednu chybu:-) a Ixi krom jednoho běhu odběhala ve svých téměř 9-ti letech celý turnaj!  Moc se těšíme na další závody!
Velký dík patří našim bezchybným nabíječům, Mírovi za zapisování časů a balení všeho fly vybavení a rodince Pospíšilových, kteří přijeli jako podpora týmu, protože jejich flyballová naděje fenka NG zatím poctivě trénuje a doufám, že na dalších závodech bude stát už na startu :-)

Velmi děkujeme našemu sponzorovi - fy. Fitmin za podporu! Naši psi měli dostatek energie na celý namáhavý víkend :-)
první foto - zde

Fitmin - náš partner :-)
A čím, že to krmíme? Přeci českým krmením a proč?
- podporujeme českou výrobu
- nenecháváme ekologickou stopu v podobě transportu nesmyslných vzdáleností při přepravě krmiva
- jediný český výrobce, který má linku na výrobu ze syrového masa
- bezkonkurenční poměr kvalita/cena
- krmíme již 4. rokem a všichni naši psi  vypadají krásně a energie jim nikdy nechybí, co víc si od krmení přát, že ?
posuďte sami:  video - zde


5.6.2013

Flyballový turnaj  - Lukášovský Drak 1.-2.6.2013

Lukášovksý Drak

pár fotek z našeho flyballového tréninku :-)
foto - zde

Naše letošní premiéra :-) Ještě v pátek v poledne nebylo vůbec jasné, jestli se turnaj vůbec bude konat kvůli velmi špatné předpovědi počasí. Pořadatelé nakonec rozhodli, že turnaj bude. Bohužel všechny předpovědi se naplnily... od sobotního rána v jednom kuse lilo jako z konve, navzdory velké snaze pořadatelů dráhu přesouvat a část zastřešit, se běhalo na blátě. Doběh spíš vypadal jak crossová dráha. Turnaj byl nakonec ukončen po prvním dni a my dorazili domů v noci, celí promoklí a od bláta. Nálada v týmu však byla super. Běhání si všichni užili a svou premiéru měly Lenka s Amy a Eliška s Amy a musím říct, že běhaly super :-). Nabíjení si poprvé  naostro vyzkoušel Pavel, kterému patří dík za bezchybný výkon!
Jsem ale především moc ráda, že se všichni naši psi vrátili v pořádku a bez zranění, z čehož jsem měla velké obavy. Složení teamu:
Ixi s Verunkou, Amy Dajavera s Eliškou, Enola Gay Dajavera s Bárou, Éro Dajavera s Honzou, Cassy Black Vrabčí hnízdo s Lenkou
 Dajavera Y Fitmin pak obsadil 5. místo v 5. divizi :-)

Máme také radost, že "Dajaverácký" team RUP - ve složení
Jing Jang Dajavera, Catch me Dajavera, CJ Dajavera a Great Go Dajavera
obsadil 1. místo ve 2. divizi


2.4.2013

velikonoční trénink

Na velikonoční pondělí jsme si naplánovali flyballový trénink. To jsme ovšem netušili, že aprílové počasí dostojí své pověsti a přichystalo nám překvápko v podobě sněhové nadílky, sluníčka, hustého sněžení :-) To nás však za mák neodradilo od našeho nasazení a při té sváteční atmosféře přišlo vhod následné posezení - mňam ...domácí medovník, chlebíčky, slaný závin, beránek s očičkama  ... Už se mooc těšíme  na letošní sezonu !!
foto - zde

3.1.2013

novinky

  Dajavera Fitmin flyballový team ani mezi svátky nezahálel a 30.12.2012 jsme se společně rozloučili se starým rokem. Trochu si potrénovali a šup na společnou vychajdu - poté samozřejmě příjemné posezení :-)
foto - zde

13.-14.10.2012

  flyballový turnaj - Budějická tlapka

Dalším flyballovým turnajem byla Budějická tlapka v Č.Budějovích pořádaná Osou Alea - v rekordním obsazení 35-ti teamů. Říjnové počasí překvapilo a tak nic nestálo v cestě si pořádně užít poslední adrenalinový zážitek této sezony. Do boje za barvy Dajavera Fitmin nastoupily oba naše teamy - X a Y

Dajavera X Fitmin  ve složení Great Go Dajavera, CJ Dajavera, Catch me Dajavera a Fata Morgana Dajavera se v sobotní Speed Trialu umístil na 4.místě s nejlepším časem 18,51s. Pravý boj však začal až v neděli při Double Elimination. Prvními soupeři byli naši polští sousedé (Unleased Nightmares), kterým jsme nic nedarovali a vyhráli 3:1. Následovali papírově silnější růžoví Piráti (Pink Pirates), kteří nám podlehli také 3:1. Vítězné tažení nám přetrhl až zkušený flyballový tým z Belgie Tornados. S jednou prohrou jsme nastupovali do semifinálového rozběhu proti šíleným míčkům (Crazy Balls) a fantasticky zabojovali a vyhráli 3:0! Tím jsme se probojovali až do sladkého finále. Tam nás opět čekali belgičtí soupeři. Na naší čtyřce, která si dala bez střídání celý turnaj! byly již patrné známky únavy a věděli jsme, že belgický zkušený tým  závodící již 11 let, bude těžké porazit. Dajavera X Fitmin však udržel nervy na uzdě a nenechal se rozhodit. Nebyl snad nikdo, kdo by Dajaverákům ve finále nefandil, vždyť jsme reprezentovali český flyball ve finále 2.divize! V nádherném a dech beroucím rozběhu nad belgickým tornádem jsme zvítězili a pořádně jim pocuchali nervy. V opakovaném finále už však Tornados nenechali nic náhodě. Dvounozí a čtyřnozí členi Xka si sáhli na dno svých sil a krásnými čistými běhy pohráli s hlavou vztyčenou! Dajavera X Fitmin se umístil na bombastickém 2.místě s nejlepším časem 18,59s.

    Monty, Vasthi, Gina, Everest a Ixi - to bylo složení týmu Dajavera Y Fitmin. V sobotu se běžel Round Robin, ve kterém Y obsadilo skvělé 1. místo s časem 22,79s. V neděli si naše pětka vylepšila čas téměř o vteřinu na 21,92 a obsadila krásné 3.místo v 6.divizi. Bohužel z finálových běhů jsme oba první běhy prohráli a tím naše naděje na lepší umístění skončily. Ale i to je flyball :-)

Dajavera X Fitmin - 2. divize
so - speed trial - 4. místo - nej. čas 18.51
ne - DE - 2. místo - nej. čas 18.59

Dajavera Y Fitmin - 6. divize
so - RR - 1. místo - nej. čas 22.79
ne - DE - 3. místo - nej. čas 21.92

video - zde            foto - zde

Tímto turnajem našemu teamu Dajavera X Fitmin letošní velmi úspěšná sezona 2012 končí. V Purina Proplan Cupu 2012 jsme se se svými stabilními výsledky a zaběhnutými časy dostali do 1. divize, kde jsme obsadili krásné 7. místo. více - zde
Nyní nás čekají podzimní a zimní tréninky, kdy budeme pilně trénovat otočky a hlavně naše mladé naděje, abychom další sezonu opět vyrazili super připraveni.

Obrovský dík patří našemu sponzorovi - fy. Dibaq,a.s. - výrobci krmiva zn. Fitmin za podporu, vynikající krmení pro naše čtyřnohé sportovce a důvěru!!! Těšíme se na spolupráci i v roce 2013 :-)

 Dajavera can Fly on Fitmin


2.9.2012

MČR flyball 2012

Náš největší cíl letošního roku byl splněn - kvalifikovali jsme se na MČR ve flyballu 2012. Nastupovali jsme na dráhu po boku nejlepších 12 teamů z ČR ze 6. pozice. Hned první běh se nám velmi podařil, kdy ze 3 běhů jsme dali 2 bez chyby a ještě k tomu oba časy byly zároveň našimi novými rekordy - 18,25 a 18,20s. Všichni psi v tomto běhu zaběhli i "svůj" časový rekord. V dopoledním Speed trialu, kdy se pořadí počítá dle nej. zaběhnutého času, jsme tedy obsadili nádherné 5. místo - vlastně hned za teamy, které běhají v 1. divizi - tudíž mají své časy o 1 s lepší. V odpoledním Double Elimination na 2 prohry jsme si bohužel vlastními chybami zkazili první běh a ve druhém jsme byli poraženi na čas. MR tedy pro nás skončilo po 2 bězích a na 10. místě. Nálada celého mistrovství se nesla v duchu opravdu výjimečného turnaje - po slavnostním nástupu a české hymně proběhla kontrola boxů a mohlo se začít běhat pod zastřešením. Hned dopoledne padl český fly rekord a novým se stal 17,12 s v provedení Hop Trop Prague. Při závěrečném nástupu zazněla opět česká hymna. Zkrátka a dobře bylo to mistrovství se vším všudy a my jsme pyšní na to, že jsme letos byli jeho součástí!
Dajavera X Fitmin
Speed Trial - 5. místo - nej. čas 18,20 s /náš nový rekord/
Double Elimination - 10. místo - nej. čas 18,93 s

 Za důvěru děkujeme firmě Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
 Dajavera can Fly on Fitmin
foto - zde                          video - zde


11.-12.8.2012

MR Boc ve flyballu - Litoměřice

 Tak máme za sebou další skvělý flyballový turnaj - tentokrát Mistrovství republiky Border collií ve flyballu 2012. Na tomto turnaji jsme se podíleli i organizačně a s teamem Kosatek jsme již v pátek připravovali dráhu, ceny a vše, co bylo k hladkému průběhu takto náročné akce potřeba. Ideální počasí, hezké prostředí Litoměřického cvičáku a bezproblémový průběh celého mistrovství byl jen korunován úžasnými poháry a kokardami pro první tři místa v každé divizi a opravdu velké díky patří sponzorovi celé akce - fy. Candy, s.r.o., která hodnotnými cenami myslela nejen na medailové pozice ale každý dostal něco z jejich nabídky - kanadské krmivo zn. Nutram, K9 a české pamlsky Candies. Také pořadatel mistrovství - klub BCCCZ věnoval všem účastníkům upomínkové předměty. Sečteno podtrženo - skvělý turnaj, vyrovnané divize, velká účast - zkrátka vše, co k MR Boc patří! 
Dajavera X Fitmin obsadil krásné 3. místo ve 2. divizi a tímto jsme si utvrdili kvalifikaci na MR ve flyballu, kam postupujeme ze 6. místa z 12 nominovaných. Takže 2.9.2012 v Mladé Boleslavi!!
Dajavera X Fitmin - 2. divize
so RR - 4. místo - nej. čas 18,77
ne DE - 3. místo - nej. čas 18,89
 
Dajavera Y Fitmin - 5. divize
so RR - 4. místo - nej. čas 23,68
ne DE - 6. místo - nej čas 21,49

 Za důvěru děkujeme firmě Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
 Dajavera can Fly on Fitmin
foto - zde            foto - zde           foto - zde


30.6.-1.7.2012

Happy Míček - Krupka

 

Dalším turnajem letošní sezony byl turnaj "Happy míček". Štěstí moc při nás nestálo a týden před konáním turnaje postupně pro zlomený a následně vytržený zub zrušil účast Catch me Dajavera, pro poranění tlapky C.J. Dajavera a na poslení chvíli nevyrazila na turnaj ani Gina - z rodinných důvodů a na plánovanou dovolenou odjel i Vasthi. Strategii turnaje jsme ladili na poslední chvíli, abychom měli alespoň šanci v abnormálně horkém letním víkendu ustát turnaj bez "ztráty kytičky". Rozhodli jsme se posílit X team Amynkou z Y teamu, kam jsme místo ní nasadili poprvé Enolu Gay Dajavera a tímto jsme dosáhli, že X-ko běželo v 5 psech a Y-ko ve čtyřech. Přes všechny komplikace nálada byla výborná, sobotu jsme si zpestřili koupáním psů i pánečků a v noci nás zastihla pravá letní bouře a my měli "noční cvičení", abychom sbalili náš party stan a uchránili ho tak od případných škod :-). Mám také velkou radost, že narychlo sestavené Y-ko dokázalo ve 4 odběhat celý turnaj a ještě k tomu 2 psovodi byly naše mladé naděje - Eliška/11/ a Veronika/9/
Dajavera X Fitmin nastoupil ve 2. divizi ve složení:  Éro Dajavera, Great Go Dajavera, Amy Dajavera, Blackberry Dajavera a Fata Morgana Dajavera
Round Robin - 3. místo - nej čas 19,77s
Double elimination - 5. místo - nej. čas 18,79s

Dajavera Y Fitmin nastoupil v 5. divizi ve složení: Ixi, Enola Gay Dajavera, Clermont-Ferrand Dajavera a Everest. Oba dny jsme prolomili náš rekord teamu
Round Robin - 4. místo - nej čas 22,63s
Double elimination - 4. místo - nej. čas 22,45s

Díky patří našim nabíječům - Jardovi a Evě, která měla svou premiéru.

 Za důvěru děkujeme firmě Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
 Dajavera can Fly on Fitmin
foto - zde


9.-10.6.2012

Turnaj Sladkých nadějí - Mělník

 

Dajavera XY Fitmin na vychajdě po Mělníku :-)

Dalším - 3. turnajem letošní sezony byl Turnaj "Sladkých nadějí". Tentokrát jsme vyrazili v plné parádě a zúčastnily se oba naše teamy. V sobotu nastoupil Dajavera Y Fitmin a v neděli Dajavera X Fitmin. Sobotní podvečer jsme si zpestřili prohlídkou centra Mělníka a nenechali si ujít vyhlídku na soutok Labe a Vltavy.
Dajavera X Fitmin nastoupil ve složení: Catch me Dajavera, Éro Dajavera, Great Go Dajavera, CJ Dajavera, Blackberry Dajavera.Fata Morgana Dajavera bohužel pro poranění tlapky na turnaj nejela a doufáme, že brzy bude vše ok a příště už nastoupí v plné síle. Turnaj byl jednodenní a tak běhů bylo mnoho. Ve velmi vyrovnané 2. divizi jsme obsadili krásná 3. místa a byl dort :-)
Round Robin - 3. místo - nej čas 18,65s
Double elimination - 3. místo - nej. čas 18,94s

 Oficiální premiéru měl náš Dajavera Y Fitmin  ve složení: Ixi, Amy Dajavera, Clermont-Ferrand Dajavera, Everest a maskot Ypsilonka - kokr Vasthi :-) Výsledek byl nad očekávání výborný, zaběhli jsme si rekord teamu - 22,77s a vyhráli jsme větší dort, než X :-))))
Round Robin - 4. místo - nej čas 22,77s
Double elimination - 2. místo - nej. čas 23,64s

Díky patří našim nabíječům - Jardovi a Michalovi,  Elišce a Báře za bezchybné sbíraní míčků :-), Aničce a Pepovi za zařízení ubytování pro celý team. Za důvěru děkujeme firmě Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
 Dajavera can Fly on Fitmin

foto - zde      a      foto - zde


19-20.5.2012

Lukášovský drak

 

Verunka a Ixi a jejich závodní přemiéra

 

Druhým turnajem letošní sezony byl skvěle zorganizovaný Lukášovský drak.
Dajavera X Fitmin nastoupil ve složení: Catch me Dajavera, Éro Dajavera, Great Go Dajavera, Fata Morgana Dajavera, CJ Dajavera a po mateřské dovolené i Blackberry Dajavera. Nějak se nám tentokrát nedařily střídačky, přesto jsme ve velmi vyrovnané 2. divizi získali
So - Speed trial - 1. místo - nej čas 18,71s
Ne - Double elimination - 5. místo - nej. čas 18,71s

 Premiéru zde měl náš Dajavera Y Fitmin team - byť díky mé organizační chybě běžel pouze exhibičně. Toto nám ovšem neubralo nic na našem nadšení pro věc. V klidu jsme si tak zkusili starty na semafory, střídačky a poprvé nastoupila "naostro" moje 9-ti letá dcera Verča s naší Ixi, na které jsem byla náležitě pyšná :-).

Díky patří našim nabíječům - Jardovi a Michalovi, Monče za fotky a Elišce za bezchybné sbíraní míčků :-) Za důvěru děkujeme firmě Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
 Dajavera can Fly on Fitmin
foto - zde             reportáž regionální televize z turnaje


5.-6.5.2012

Eager´s Cup Trmice 2012
 

 

Eager´s Cup Trmice 2012
2. místo

První letošní flyballový turnaj je za námi. Velmi se nám dařilo, nálada byla opravdu výborná, počasí - střídavě oblačno a okusili jsme i běhy v dešti. Klání se zúčastnil pouze jeden z našich teamů - Dajavera X Fitmin a to ve složení: Catch me Dajavera, Éro Dajavera, Great Go Dajavera, Fata Morgana Dajavera, CJ Dajavera a Amy Dajavera. V sobotu i v neděli jsme obsadili krásné 2. místo ve 2. divizi z 8. Ve finále jsme prohráli pouze s Belgičany a to 3:2, což opravdu zamrzí :-) Toto umístění nám zatím přineslo 4. místo v průběžném pořadí Českého Flyballového poháru Purina Proplan Cup 2012.
 
So - Speed trial - 2. místo - nej čas 18,77
Ne - Double elimination - 2. místo - nej. čas 18,65

Mám radost ze sportovního nasazení všech zúčastněných, velká pochvala náleží našemu nabíječi Jardovi, který měl na tomto turnaji svou bezchybnou premiéru, vážím si pomoci celého podpůrného teamu, bez kterých bychom to zvládali těžko, děkuji Monče za fotky a Jardovi za video a velký dík patří našemu sponzorovi - fy. Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
 
Dajavera can Fly on Fitmin
foto - zde           video - zde


15.-16.10.2011

Budějická tlapka


 

Poslední turnaj letošní sezony pořádala Českobudějovická OSA Alea. Turnaj byl nejvíce obsazený z celé sezony. 28 teamů z toho 3 z Belgie a 2 z Rakouska bylo rozděleno do 5 divizí. My jsme byli v 2.divizi, v níž startovalo celkem 7 družstev.

Naší základní sestavou tentokrát byli - Catch /Catch me Dajavera/, Jane /C.J.Dajavera/, Jerry /Blackberry Dajavera/ a Frenn /Fata Morgana Dajavera/, jako náhradníci jeli Ixi a Monty  /Clermont-Ferrand Dajavera/. V sobotu se běhal Speed trial /na nejlepší zaběhnutý čas/. Velmi se nám dařilo a se základní sestavou jsme dávali běhy pod 19s! Zaběhli jsme také nový teamový rekord - 18,41s!!! S tímto časem jsme do nedělního Double Elimination /tzv. pavouk, kdy běhají teamy proti sobě/ postupovali z krásného 2.místa! Některé běhy jsme si prohráli sami, kdy nervy pracovaly, ale jiné se nám zase povedly - jako to je v každém sportu. Nakonec jsme obsadili krásné 3 místo!

Celkový závěr letošní flyballové sezony byl tedy pro náš team velmi úspěšný. Ve slunečném, seč velmi chladném víkendu, jsme zaběhli nový rekord teamu a naše časy se zlepšily o celou sekundu oproti začátku sezony! Velký dík patří našemu neomylnému nabíječi - Michalovi, dále Monče a Mírovi, kteří dělali teamu zázemí a pomáhali s čím bylo třeba a také našemu sponzorovi firmě Dibaq - výrobci krmiv Fitmin. Do sezony 2012 - flyballu třikrát hurá :-)))

Sobota - Speed trial - 2. místo - čas 18,41 s - náš nový rekord
Neděle - Double elimination - 3. místo - čas 18,53 s

video - zde
více foto - zde /nejen našeho teamu/

slow motion video - zde

Dajavera can fly.. on Fitmin


13.-14.8.2011

Happy míček Krupka

 

 

Dajavera Fitmin Flyball Team in action 

O víkendu 13. 8. - 14. 8. 2011 se náš Dajavera Fitmin team zúčastnil flyballového turnaje Happy míček v Krupce u Teplic. Nominace sestavy na tento turnaj byla opravdu těžká, kvůli háraní a jiným aktivitám postupně odpadli Jerry, Monty, Ixi, Amy a Jane. Nechtěli jsme ale turnaj jen tak bez boje vzdát a tak byla nominována tato sestava: naprosto spolehlivý a neuvěřitelně rychlý Catch, nevyzpytatelný a rychlý Éro, krásná, rychlá a skvělá Frenn, dosud neprověřená Gina a úžasný a poctivý angl. kokr Vasthi.
Někteří z nás se vydali do Krupky už v pátek v noci, ostatní dorazili brzy ráno v sobotu. Krupka nás přivítala vydatným deštěm, přeháňky nás trápily téměř celé sobotní dopoledne, některé rozběhy byly dokonce kvůli dešti přerušeny. Odpoledne se vyjasnilo a až do konce víkendu bylo zase léto! 
V sobotu jsme na dráhu nastoupili třikrát. První rozběh skončil remízou, zbylé dva jsme prohráli. V neděli jsme se předvedli dvakrát a dvakrát jsme prohráli. Éro se nedokázal zkoncentrovat a pokaždé na zpáteční cestě vyhnul z dráhy. Vždy po prvním běhu jsme ho tedy střídali a nakonec jsme turnaj odběhali pouze ve čtyřech psech a to Catch, Gina, Wasthi, Frenn. Ve druhé divizi jsme tedy po oba dva dny skončili na 4. místě, s nejlepšími časy 21, 71s a 21, 98s.
Byl to skvělý víkend v prima společnosti. Odnesli jsme si spoustu zkušeností, které na tréninku nezískáme a hromadu inspirace do další práce. Především to ale byla zábava pro nás a naše psí kamarády. Všichni jsme se v pořádku vrátili dom a těšíme se na další flyballové řádění.          
pro Dajaveru Jana Tučímová
foto-zde


19.6.2011

Turnaj sladkých nadějí


 

Tentokrát Dajavera Fitmin team odjel  létat do Mělníka na jednodenní turnaj. Na naše 2. klání jsme vyrazili s novou sestavou: Ixi, Clermont-Ferrand, C.J, Catch me, Fata Morgana a Blackberry Dajavera a stanovili jsme si náš referenční čas na 19.40. Tímto jsme se dostali do 2. divize, jak jsme doufali. Před odjezdem jsme měli jasné 3 cíle: 1. zaběhnout víc jak 50% čistých běhů /minule to bylo zhruba 33%/, 2. neprolomit náš referenční čas /v případě, že by se to podařilo 3x naše účast na tomto turnaji bude pouze exhibiční - což samozřejmě nechceme/ a za 3. bojovat o místo "na bedně". Jsem opravdu velmi pyšná na to, že team to dokázal!! Náš mezní čas jsme prolomili pouze 1 a to ve finále, kde si díky tomu tento běh připsali jako výhru Kosatky /ale stejně tento rozběh skončil 3:1 pro nás :-)/, v opakovaném finále jsme ovšem Kosatkám podlehli 3:0. Velmi mě však těší, že jsme ve finále bojovali o vítězství. Shrnuto a sečteno: turnaj se vydařil na jedničku, team držel při sobě, opět žádné zaváhání, výpadky psů byly  minimální, nasazení a následně únava maximální :-)). Velké díky patří našemu 100% nabíječi - Michale, super práce!! Z turnaje jsme odjížděli s prima náladou a vyhraným dortem, který jsme cestou teamově spořádali :-)
Už se moc těšíme na naše další létání!!! Protože... Dajavera can fly on Fitmin!!
Speed trial - 4. místo / ze 6 - nej. čas 19.60
Double Elimination - 2. místo / ze 6 - nej. čas 19.43

video - zde                          foto - zde

Naším sponzorem je firma Dibaq - výrobce krmiv Fitmin, díky kterému máme "náskok ve výživě" - moc děkujeme za podporu!


4.-5.6.2011

Lukášovský drak - náš první flyballový turnaj

Minulý víkend se konala premiéra našeho flyballového teamu - Dajavera Fitimin Team. Turnaj byl 2 denní a konal se v Lukášově - pod Ještědem. Přihlášeno bylo celkem 20 družstev rozdělených do 3 divizí.  Vstupní čas, který jsme vyplnili do přihlášky /19,5s/ dostal náš team ihned do první - té nejrychlejší -divize, z čehož jsme moc radost neměli. Přeci jen - náš první turnaj, někteří z nás poprvé v životě uvidí semafor :-)), střídačky trénované bez časomíry -EJS-  a to vše hned vedle mistrů ČR a držitelů rekordů. Takže naše účast na tomto turnaji dostala jasný cíl: změřit čas družstva, naučit se střídačky a pokořit čas 20s. Bohužel týden před akcí se nám nějak nedařilo: Ixi začala hárat, Frenn si odvezla v uchu vodu ze Seče a následně na to dostala atb., takže bylo jasné, že obě holky zůstávají doma. Místo nich jeli náhradníci. Do třetice pak C.J. dostala den před odjezdem průjem a tak doslova prosr... celou páteční noc a se svou činností pokračovala i sobotní dopoledne na turnaji :-(. Zkrátka víc už se nemohlo pokazit. Rozhodli jsme se tedy, že v sobotu, kdy se běhal speed trial - tzn., že každý team poběží 4x3 běhy a počítá se ten nejlepší - necháme Jane odpočívat a pokud to půjde nasadíme naši nej čtyřku právě až na poslední rozběh. O to větší jsme měli radost, když se nám podařilo právě tento rozběh zaběhnout pokaždé čistě a to se super časy: 19.18, 19.04 a 19.12s. Tímto naše sestava : Éro, Jerry, Jane a Catch dokázali, že právem do první divize patříme a zaběhli náš první rekord teamu : 19.04s !!!!!! V neděli se běhalo na double elimination /tzn. 2 prohry/. Tentokrát se nám nedařilo. Náš team nastoupil tedy pouze 2x a oba běhy jsme na plné čáře prohráli. Bohužel ne na čas, ale na špatné běhy. Náš "startovní" pes - Éro si postavil hlavu a od boxu se vracel mimo překážky a narychlo sestavená čtyřka situaci už nezachránila. Velmi pozitivně také hodnotím práci celého teamu, který pracoval sehraně, čas na přípravu jsme lehce zvládali, nedošlo k žádné kolizi a vše klapalo tak jak má. Velké díky pak patří našemu 100% nabíječi Michalovi!
Dajavera Fitmin Team - Lukášovský Drak
sobota - speed trial - 6. místo
neděle - double elimination - 6. místo
Naše první "létání" pod Ještědem jsme si moc užili, super si zasportovali a jeli v neděli večer domů s novými zkušenostmi a vizí dalšího turnaje, který nás čeká 19.6.2011 na Mělníku! Děkujeme našemu sponzorovi -firmě
Dibaq - výrobci krmiv Fitmin - za podporu a důvěru v to, co děláme!!! Přikládám fotky a video z akce:
video1 - zde
video2 - zde
foto - zde

 

     English

naši členové

něco o nás a flyballu

mapka + kontakt

naše video a představení Fitmin partner

slow motion video 2011

Partnerem našich aktivit je alfazoo.cz, kde mají vše potřebné pro naše psy za nej ceny a dopravou zdarma!

Nejbližší trénink:
volejte, pište, rádi Vám sdělíme termín a uvidíme Vás mezi námi!

odkazy

Flyball Club ČR
BCCZ - kalendář akcí