Home

Štěňata Odchovy Krycí psi Naši psi Pasení Flyball Kontakt

ENGLISH

Krycí psi

 


Éro  Dajavera

základní údaje

 *24.11.2009, 52 cm, černobílý

zdraví

DKK 0/0  CEA DNA Normal CL DNA Normal TNS DNA Normal  PRA, glaucom  Clear  /2012/

výcvik

pasení - ZVOP flyball - Fly 18

specifikace

Éro Dajavera je krásný černobílý pes s vyrovnanou povahou a úžasným temperamentem. V jeho rodokmenu naleznete velmi zvučná jména anglických krevních linií. Éro má silnou kostru, nádherný pigment, dobrou horní i spodní linii těla, výborné úhlení, je plnochrupý, nůžkový skus, má nulové kyčle /jako všichni ve vrhu/ a je CEA, CL, TNS Normal po rodičích. Éro může nést hnědou barvu, trikolor, ředění.
Éro se se svým páníčkem naplno věnuje flyballu - běhají za náš flyballový team - Dajavera Fitmin. Éro patří k základní a spolehlivé sestavě a svými časy je nejrychlejším psem v týmu. Právem se tak pyšní titulem Fly 18 !! Každý den také pase doma ovečky, ráno je vyhání na pastvu a večer zase zpátky do salaše. Éro má nádherný drive, silné oko, krásné, prostorné flanky, výborný cit pro ovečky a je velmi lehce ovladatelný.
Éro je velmi milý a přátelský, má rád všechny lidi, děti, ostatní psy, je absolutně nekonfliktní. Nezkazí žádnou legraci, miluje práci u oveček, aportování balonku, flyball a je nerozlučným parťákem svého páníčka, do všeho jde s chutí a vervou sobě vlastní :-)

bydliště psa

Trhová Kamenice

kontakt

Daniela Rájová daniela.rajova@seznam.cz mob. 603 508 355 skype: daniela.rajova   majitel: Jan Štěpánek - janstep@volny.cz

odkazy

 rodokmen  další foto psa  video - pasení video - flyball


Blessed  Borders  Firm  Foundation  -  Cheero

základní údaje

 *2.3.2009, 52 cm, blue merle                          momentálně není ke krytí nabízen

zdraví

DKK 0/0 OCD nepostiženCEA DNA Normal CL DNA Normal TNS DNA Normal MDR1 Normal  PRA, glaucom  Clear /2010, 2012/

výstavy

Šampion Slovenska , Český Šampion , Klubový Šampion BCCCZ,  Čekatel Šampiona Rakouska, Vítěz třídy, 5xCAC, 2x Res. CAC, V 1, 2, 3

výcvik

ZVOP, HWT, ZOP

specifikace

Cheero je exteriérově i povahově typický pes plemene border collie . Má hezky tvarovanou hlavu dobrých proporcí, silný krk, dobrou horní i dolní linii těla, výborné úhlení, silnou kostru, velmi kvalitní a nádherně zbarvenou srst bez velkých ploten, vynikající pigment nosu a oka, dobře nasazený, nesený a dostatečně dlouhý ocas. Jeho pohyb je typický - s hlavou a ocasem neseným nízko. Cheero je plnochrupý, skus nůžkový. Všechny zdravotní a genetické testy mají ten nejlepší výsledek. Cheero prokazatelně nese tyto barvy: ee-red, modrá, sable - samozřejmě merle. Redukuje white faktor fen u potomků. Cheero je dovezen do ČR z Maďarska, je absolutně nepříbuzný s českými odchovy. Povahově je Cheero pro mě vysněnou borderkou. Vždy s obrovskou chutí připraven pracovat. Plně se věnujeme pasení. Je úžasné pozorovat Cheera při práci - jak přemýšlí, řeší situaci, využívá svůj pohyb a práci očí, má úžasně prostorné flanky. Pasení je pro něho absolutně přirozené a dá se říct, že smysl života :-). Částečně se také věnujeme základní poslušnosti  a také okrajově flyballu a výstavám. Cheero je nekonfliktní vůči ostatním psům, je zdravě sebevědomý, má rád lidi - především ty, kteří do úmoru vrhají balonky a frisbee :-). V případě zájmu o krytí mě můžete jakoukoliv formou kontaktovat. Samozřejmostí je prezentace štěňátek na našich stránkách a pomoc při jejich prodeji.

bydliště psa

Načešice 35, Heřmanův Městec /18 km od Pardubic, 15 km od Chrudimi/

kontakt

Daniela Rájová daniela.rajova@seznam.cz mob. 603 508 355 skype: daniela.rajova

odkazy

 rodokmen  další foto psa  foto z pasení ●  foto - leden 2012 výstavy  video potomci