VRH “P2” DAJAVERA *29.6.2021

(Eleanor Dajavera x Luna Tale Raise Me Up Garou)

Všechna štěňátka již mají své páníčky.

Více společných fotek naleznete ZDE

PSI:

Porsche Falco DAJAVERA

hnědobílý s pálením

více foto: ZDE


Perseus DAJAVERA

černobílý s pálením

více foto: ZDE


FENA:

Porta Lola DAJAVERA

černobílá s pálením

více foto: ZDE

RODIČE:

Eleanor Dajavera

(Runa Wyn Dajavera x Luna Tale Meet Moss)

HD A, ED 0, OCD free, CEA, CL, TNS, GG normal

FOTOGALERIE: ZDE

VIDEO: ZDE


Luna Tale Raise Me Up Garou

(Luna Tale Proud Jade x My Trusted Friend Rush to Luna Tale)

HD A, DKL 0/0, OCD neg.
CEA, CL, TNS, GG, SN, IGS normal

FACEBOOK: ZDE

VIDEA: ZDE

Majitelka o něm říká:

“Garou, mladý pejsek, který si vysloužil mnoho přezdívek… Jee, Jeeček, Brouček… (Fifi, Tyty, Pipi… ? ) Vše si vysloužil díky své nesmírně milé povaze. Milovník všech lidí a dětí (bez ohledu na věk). Má rád objímání, pusinkování a celkově blízký kontakt. Přesto je velmi jemný (Neskáče, nelíže! Jen se upřímně přitulí ? ).

V běžném životě se zdá být velmi klidný, pohodový a bezproblémový pes s „vypínacím tlačítkem“ (Jít z akce do klidu není problém). Neřešili jsme žádnou agresivitu, ani nežádoucí pasení. Velmi empatický vůči různým typům pejsků i jiných zvířat. Do veškerých sportovních aktivit jde na 300 %. Ve chvíli postavení „na parkur“ jde jeho jemná a milá povaha stranou a probouzí se nesmírně sebevědomé zvíře téměř bez pudu sebezáchovy. (Odřeniny, pády, rány… nic ho neodradí od dalšího pokusu opět v plné rychlosti) Při práci neexistuje nic, než on a já (jakékoli rušivky.

Pasení: Při pasení je velmi dobře ovladatelný – do ovcí „nelítá“, nekouše. Pokud na něj ovce dupne či vystartuje, nenechá se odradit. Přesto na povely velmi citlivý s okamžitou reakcí. Při práci neexistuje nic, než on a já (jakékoli rušivky prostě neexistují).

Hoopers: Tuto aktivitu provozujeme pouze jako doplněk. Tréninku nevěnujeme téměř žádný čas, přesto je to první (a zatím jediný) pes v ČR, který složil všechny přestupové zkoušky z H2 do H3.

Flyball: Jsme pouze na počátku tréninku, schopen po pár trénincích zaběhnout celou dráhu i se střídačkou „na OK“. Při tomto sportu mi nejvíce pomáhá jako boxový asistent = rušivka pro ostatní pejsky – leží zcela v klidu a na volno vedle dráhy/boxu a v klidu pozoruje, co se na dráze děje.

Agility: Aktivita No.1 – Nesmírně nás baví oba. Jeho fokus na překážky a schopnost porozumět slovům mi umožňuje vedení na dálku i ve složitých situacích. (A při mé momentální situaci, kdy se moc rychle pohybovat nemohu nám umožňuje i nadále trénovat celé parkury ? ). Rychlost učení je od začátku neuvěřitelná – nevíce nám to ukázal slalom, kde z branky na celý slalom zvládl za pouhé 2 dny (sebejistota, rychlost a náběhy součástí!!). V agi je to vyloženě silový pes – na tunely je potřeba mnoho zátěží a pomocníků. S rychlostí stále pracujeme (raději udělá větší oblouk nebo se „zrakví“, než aby přibrzdil), zatím jsme nepřišli na to, co by ho mohlo zpomalit ? . Velmi úsporný na kroky (spíše létá, než běhá). Věřím, že má před sebou skvělou budoucnost v tomto sportu. Pro mě osobně je to úžasný pes, který mi plní všechna přání…

Procházky s ním jsou uklidňující (na volno – nezdrhá za zvěří ani ničím jiným), doma funguje jako antistresový Brouček, na parkuru sebevědomá rychlá střela a já vím, že pro něj neexistuje nic jiného, než možnost se mnou být a za všech okolností se mi zavděčit.”