Home

Štěňata Odchovy Krycí psi Naši psi Pasení Flyball Kontakt
 

Nabízíme možnost tréninků pasení v Dajaveře nejen pro Border collie, ale i ostaní plemena psů /sk. 1,2,5/

1/ Individuální tréninky : pokud máte zájem ať už o pouhé seznámení se s  ovečkami, nebo o přípravu na zkoušky - trialy napište mi prosím mail, ve kterém uveďte plemeno psa, pohlaví, stáří, dosavadní zkušenosti s pasením a Vaši představu, co s pejskem zamýšlíte. Vše lze také vyřídit telefonem/skypem, což urychlí komunikaci :-) Následně pak domluvíme termín, který Vám bude vyhovovat. Délka lekce se podřizuje možnostem pejska - ať už fyzickým, tak také psychickým.

2/ Skupinové tréninky : toto je ideální forma tréninku. Nejvýhodnější počet na lekci jsou 3/4 pejsci. Každý se dostane ve 2-3 kolech k ovečkám - stejně jako při individuálním tréninku. V čase mezi Vašimi vstupy můžete sledovat pokroky ostatních, vidět  co dělají dobře a nebo se z jejich chyb poučit.

3/ Intenzívní tréninky: to jsou tréninky na celý den - případně i vícedenní, kdy si opravdu Vy i Váš pejsek odnesete maximum. Ráno se jde na ovečky, při polední pauze probíhá teoretická část tréninku, odpoledne se jde opět k ovečkám, kdy veškeré nabyté informace ihned uplatníte v praxi. Tyto tréninky lze domluvit individuálně, pokud máte kolem 6 psích adeptů, případně se můžete připojit k námi vypsané intenzivce.

4/ Kromě tréninků jako takových nabízíme možnost pro skupinky /např. chovatelské/ strávit den u oveček se základním seznámením pasení, ukázkou, vyzkoušení vloh pejsků, následnou vycházkou / obědem... vše je na domluvě.

A kdy s ovečkami začít? Dá se už po 5. měsíci stáří štěňátka, ale asi jako i v jiných sportech hodně záleží na pejskovi samotném - jeho fyzické i psychické vyspělosti. Horní věková hranice není omezená.

Co vše by měl pejsek umět? Pasení je především o instinktu a stejně důležitá je i schopnost a chuť spolupracovat se svým člověkem. Veškeré povely se pak učí přímo u oveček.  Základem je 100% přivolání a ideálně by pes měl mít představu o povelu lehni nebo stůj. Pokud Vás Váš pejsek neposlechne v běžném životě, nemůže počítat s tím, že u oveček to zvládne!

Velmi důležité je pochopit pasení i teoreticky - chování psů - jejich instinkty a stejně tak i chování ovcí a jejich instinkty. Proto, kdo se u nás začnete připravovat na vyšší stupeň pasení, než je zkouška vloh, je doporučeno se zúčastnit intenzivního tréninku s teoretickou částí, případně samotného teoretického semináře. 

Další aktivitou spojenou s pasením jsou u nás pořádané zkoušky vloh, HWT a trialů. Před jednotlivými námi pořádanými zkouškami nabízíme možnost si zde zatrénovat - seznámit s prostředím a chováním našich oveček.

Veškeré informace o našich aktivitách naleznete v pravém sloupku. Veškeré podrobnosti, vč. startovních a výsledových listin můžete nalézt na našem webu o pasení: ... pasení dajavera ...

Velmi děkujeme našemu partnerovi, který poskytuje krásné ceny pro naše závodníky!! ... alfazoo.cz ...

Naše ovečky jsou součástí Dajavery a máme je rádi, proto veškeré chování, které by je ohrozilo na zdraví se u nás netoleruje!

Pejsci musí samozřejmě být  očkovaní, odčervení a v dobré zdravotní a psychické kondici.

Pokud se k nám rozhodnete zavítat - velmi prosím - o dodržování příjezdové cesty k pastvině, prostoru pro parkování a především pro venčení Vašich miláčků - toto není vhodné provádět na pastvině/flyballovém cvičišti. Mapku naleznete v kontaktech. Děkuji za dodržování pravidel a moc se na Vás těším v Dajaveře naviděnou!

 

Tréninkové centrum Dajavera se nachází ve středu republiky, poblíž Heřmanova Městce, na úpatí Železných hor, 15 km od Pardubic.


Pro tréninky pasení máme k dispozice 2 pastviny. Malou v Načešicích  obdélníkového tvaru o rozměrech 150 x 80 m. K dispozici zde jsou základní prvky nutné pro výcvik - prostorný košár, třídící pen a brány.

Velká pastvina se nachází 4 km od Načešic, v obci Slavkovice. Ta má zhruba 500 x 150 m.

 

 Naše stádo oveček čítá zhruba 70 bahnic, k nim pak na sezonu přibudou jehňata. 


Naše ovečky jsou zvyklé na manipulaci psem, dobře drží stádo.  Celoročně jsou chovány na pastvině, jsou zdravé, vitální a díky pravidelným tréninkům mají výbornou fyzičku :-)

 

     English

mapka + kontakt

o mně

 informace ohledně tréninků a akcí naleznete také na FB  zde
 

Novinky, akce a výsledky pasení:

Pasení Dajavera

Jarní zkoušky
NHAT, HWT CS, TS, IHT1 TS
29.4-1.5.2017

Elév Cup, BCCCZ Cup 2017
NHAT, HWT, IHT1-3
9-10.9.2017

školení s P.Heintzem /Fr/

11.-12.9.2017
 

Pasení Tradičních plemen
IHT1-3, CACT, CACITr, HWT, NHAT
23.-24.9.2017

IHT 3 TS, CACt, CACITr, NHAT, HWT TS, CS
28.9.2017
 

Partnerem našich aktivit je alfazoo.cz, kde mají vše potřebné pro naše psy za nej ceny a dopravou zdarma!


 

odkazy

BCCZ - kalendář akcí
KPOP
Pasení v ČR
ISDS
Kynolog.jednota Brno
ČMKU

Pastevecké hole
Vše o pasení