Kynologii se aktivně věnuji přes 25 let. Začalo to klasickým výcvikem na cvičáku s mou fenou dobrmana. Ovšem s příchodem mé první Border kolie v roce 1999 se začal měnit i můj postoj k výchově a výcviku psů. S mou první generací borderek jsem se věnovala cvičení poslušnosti podle národních řádů a postupně přešla na borderky pracovní a zpět k jejich kořenům – pasení. Mimo to se také věnuji tréninku flyballu a samozřejmě chovatelství. O všech těchto aktivitách, mé osobě a mých psech naleznete více informací na tomto webu v jednotlivých sekcích. 

Kromě vzdělávání se v oblasti pasení jsem také absolvovala několik seminářů u Martiny Klimešové, Pavla Šusty (pozitivní motivace), psí škola Koira – reaktivní psi. 

Díky rostoucí popularitě plemene se v posledních letech setkávám stále častěji s problémovým chováním borderek, a to jak osobně na trénincích pasení, tak v diskuzích na sociálních sítích. Právě tyto zkušenosti byly hlavním impulsem pro myšlenku založit Psí školu. Jsem přesvědčena, že i malá změna přístupu k výchově a výcviku může znamenat spokojené soužití člověka a jeho psa. 

Více informací o mě naleznete také ZDE