Home

Štěňata Odchovy Krycí psi Naši psi Pasení Flyball Kontakt

Naše smečka

 

ENGLISH

I - Gyfu

* 18.5.2013
HD A/A, ED A/B, OCD free, DOV clear, CEA, CL, TNS DNA Normal

ZVOP, HWT, IHT 1, IHT 2, IHT 3, Open Class
Mistr ČR 2017
Fena roku BCCCZ 2015

Gyfu je mojí první pracovní borderkou. Rozhodnutí jít do čistě pracovního psa přicházelo pozvolna, až dozrál čas i já :-) O výběr pro mě vhodného štěňátka  jsem poprosila vynikajícího kynologa, trenéra, handlera a především člověka Philippa Heintze z Francie. Její rodokmen je plný vynikajících pracovních a trialových předků.

Gyfu je pro mě pes, kterého jsem si prostě vysnila. Je velmi lehce ovladatelná, chce spolupracovat a vždy se mi snaží vyhovět. Má cit pro ovce, je s nimi stále v kontaktu, má u nich přirozený respekt a tak ji nedělá problém utlačit i těžké ovce. Je pevná v nervech, takže nemáme problém s kousáním, které vlastně ani nepotřebuje. Na povel ovšem upozornit ovci štípnutím do mulce dokáže bez problémů. Má krásný drive, za ovcemi neflankuje, její outruny jsou přirozeně otevřené. Na flancích jsme musely hlavně v počátcích tréninků pracovat, ale velmi brzy pochopila a dostatečně je začala otevírat. Ráda dělí - shed, single, sama pak ovci dokáže udržet pod kontrolou a je na ní vidět, jak moc ji to baví. Dá se říci, že v této disciplíně jsem brzdou týmu já. Velmi nás baví košáry, nakládky na vůz apod. Gyfu zde pracuje velmi samostatně a mohu se spolehnout, že situaci vyhodnotí dobře.

Její výcvik probíhal velmi rychle. Začínaly jsme standardně kolem 9. měsíce věku, hned v prvním roce ve věku 13-ti měsíců jsme složily HWT a o 2 měsíce později IHT1, které jsme vyhrály - to bylo v roce 2014. Sezonu 2015 jsme startovaly už v IHT 2 a dá se říci, že skoro vždy jsme stály na stupních vítězů. Tuto sezonu jsme pak završily prvním startem ve trojkách a stály na 3.místě. V tomto roce jsme si tak nasbíraly dostatek bodů na titul  - Fena roku BCCCZ! Bohužel na začátku sezony 2016 si Gyfu poranila pravou zadní nohu, 4 měsíce jsme měly klidový režim a další 2 měsíce trvala rekonvalescence, takže nám celá závodní sezona utekla. V roce 2017 jsme konečně začaly závodit v IHT 3. Vrcholem sezony bylo pro nás MČR v Rakousích, kde jsme získaly titul Mistr ČR!

Více info o našich vítězstvích i nezdarech se můžete dočíst v kariéře - viz níže.

A význam jména, které ji bylo určeno dávno před tím, než se narodila?
 Gyfu znamená "Dar". Runa Gyfu je znamením vztahů a spojenectví, velkorysosti a spolupráce. Něco má být darováno a něco zase přijato.

 

RODOKMEN        DALŠÍ FOTO        FOTO PASENÍ     FOTO PASENÍ 2017
VIDEO       KARIÉRA


Energy of Dajavera     "Gina"

* 24.11 2009
HD A, CEA, CL, TNS DNA Normal
Gina se narodila u nás v Dajaveře. Jako štěňátko byla prodána paní do Prahy, ta ji posléze odprodala dalšímu majiteli a od něho se dostala zpátky domů ve věku 3,5 let. Do naší Dajaverácké smečky zapadla takřka okamžitě. Začínáme s ní trénovat flyball, ovečky, základní poslušnost. Jestli jsem si o její mamce - Ixi myslela, že nikdo nemůže být větší balonkový maniak, tak jsem se šeredně zmýlila :-) Gina je velmi temperamentní fena, odměnou je jí především práce samotná. Do každého úkolu se vrhá opravdu po hlavě a je velká radost s takovým psem pracovat. Zkrátka její jméno ji prostě sedí :-)


RODOKMEN                                                    DALŠÍ FOTO


Blessed Borders Firm Foundation    "Cheero"

Šampion Slovenska
Český Šampion
Klubový šampion BCCCZ
Čekatel šampiona Rakouska
* 2.3.2009, import Maďarsko
HD A, OCD nepostižen, CEA, CL, TNS DNA Normal, PRA a glaucom free /2010/
4x CAC, Vítěz třídy, res. CAC, V 1,2,3
ZVOP, HWT, ZOP
Není tomu tak dávno, kdy jsem si ani nepřipustila, že by v naší Dajaveráčské smečce mohl být přítomen jedinec mužského pohlaví. Zapůjčením Flanna jsem najednou zjistila, že to zas až tak nic komplikovaného není. Následovala pracovní a výstavní pauza způsobená příchodem štěňátek a najednou jsem si uvědomila, že nutně potřebuji někoho, s kým budu moci aktivně fungovat celý rok. I začala mě pronásledovat myšlenka pořídit si psa. Velice pečlivě jsem zvažovala, co od pejska budu chtít a protože v tuto dobu se již začal "vybarvovat" vrh D - po Devoted one of Marann´s Home a naší Ixi uvědomila jsem si, že prostě povaha je pro mě to "nej". Velmi ráda bych se i s dalším členem smečky věnovala pasení a tak moje volba na rodiče budoucího psa padla jednoznačně právě na Devotyho. Nelenila jsem a napsla Evelin do chov. st. Blessed Borders že až bude Devoted krýt kvalitní fenu s pasteveckými vlohami a narodí se blue-merle pes CEA, CL, TNS normal po rodičích, s výborným pigmentem - tmavé oči, černý čenich, bez velkých ploten /no- přece jen ty výstavy :-)) /, se silnou kostrou a výbornou povahou, tak si ho od ní koupím. V její odpěvědi přišel velký smajlík, že prý také můžu čekat hodně dlouho. Řekla jsem že počkám. 2 týdny na to přišla Cheerova 1. fotka, s tím, že otcem vrhu je Devotyho syn Blessed Borders Brave Heart, který je u oveček stejně šikovný jak  jeho táta. Pak už nezbývalo jen 5 nekonečně dlouhých týdnů čekat na dopigmentování nosu - otevření oček - a hlavně povahu. V 5. týdnu mi opět přišla nádherná fotka /je ve fotogalerii/ i s Evelininým požehnáním - že Cheero se prostě pro mě narodil :-)


RODOKMEN        DALŠÍ FOTO        FOTO-PASENÍ        VIDEO       VÝSLEDKY VÝSTAV          


I'M Special for Gasko Prim     "Ixi"

Šampion České republiky
* 28.12 2004
HD A, CEA, CL, TNS DNA Normal
3xCAC,    RES CAC ,Výborná 1,2,3
ZVOP, ZPOP 1, HWT, IHT 1, ZOP, canisterapie - CPU1, flyball
Ixi je typickou představitelkou plemene Border collie. Je temperamentní, společenská, velmi učenlivá, pracovitá. Na svém psovodu doslova "visí pohledem" a dychtivě očekává povel, který v zápětí s velkým nasazením a radostí splní - a je jí jedno, zda se jedná o poslušnost na cvičáku, práci u oveček, nebo předvedení se na výstavě. Největší odměnou je spokojenost páníčka a její velká vášeň - balonek. S Ixinkou se plně věnujeme pasení a flyballu. Ixi je zcela nekonfliktní a je zvyklá na ostatní domácí zvířátka - kočka, papoušek, koně. Miluje děti a každý týden jim dělá radost ve Speciální škole Skuteč, kde se na nás těší děti se středním a těžkým postižením. Již 2. rokem se stala týmovým parťákem mé mladší dcery Verunky /nyní 11 let/ - běhají spolu flyball a začínají s dogdancingem - aneb jak starého psa novým kouskům naučíš :-)
Ixince jsem vděčná za celou Dajaveru - ona je tím základním kamenem!


RODOKMEN                                                    DALŠÍ FOTO


Amy    Dajavera

Grandšampion České republiky
Klubový šampion BCCCZ
*19.10.2006
DKK 0/0, CEA, CL DNA Normal, TNS carrier
5xCAC, CAJC , kvalifikace Cruft´s 2008,4xres. CAC, Výborná 1,2,3
ZVOP, ZPOP 1, ZOP, ZPU1, canisterapie - CPU1, flyball

Amy se narodila v naší chovatelské stanici Dajavera a je dcerou Ixi. Amy má typickou "borderčí" povahu - velmi temperamentní, všechno jí zajímá, vše musí vyzkoušet, v jakékoli situaci se snaží vyhovět své paničce a odměnou je jí - "překvapivě" balonek. S Amy se plně věnujeme, stejně jako s Ixi pasení - zkoušku se nám podařilo složit již na 18!měsících a flyballu. Má velmi ráda děti, lidi a společnost ostatních psů. Má vynikající exteriér a tak je radost s ní jezdit po výstavách :-), je to zkrátka úžasná Dajaveračka. Amy je nyní v tréninku mé starší dcery Elišky /13 let/, běhají spolu flyball a také začínají s dogdancingem.
 

RODOKMEN                     FOTO-RODOKMEN              VÝSLEDKY VÝSTAV               DALŠÍ FOTOZůstane navždy v našich srdcích:

 

Angelika Black Tennant  - Engi

Narozena 16.9.1999 - 18.11.2011
2xCAC,
 2xV1
Engi je naší první "borderkou" a jedna z prvních narozených v ČR. Díky ní jsme zcela propadli kouzlu tohoto plemene a poznali, co znamená mít doma nejinteligentnějšího psa na světě. Stejně jako Ixi je i ona temperamentní, pracovitá a velmi ráda plní vše, co si jen páníček může přát. Miluje děti, je velmi společenská a její největší radostí je balonek. Bohužel Engi má tu smůlu, že má vrozenou vývojovou vadu omezující intenzitu a délku pohybu. Z tohoto důvodu také nebyla zařazena do chovu a předčasně jsme ukončili její  sportovní i výstavní aktivity. Na 2 výstavách, kterých jsme se zúčatnili byla vždy výborná a dostala CAC. Engi je tedy naším domácím mazlíčkem a neodmyslitelnou součástí našeho života.

RODOKMEN                                                     DALŠÍ FOTO