Zkoušky a závody v pasení Dajavera
18. 10. - 19. 10. a 28. 10. 2014

Poslední letošní akcí byly v Dajaveře podzimní závody a zkoušky v pasení 18.-19.10 a 28.10.2014. Říjnový víkend patřil především Border koliím. Právě pro ně byly v sobotu vypasány 2 trialy – IHT 1 a IHT 2 a v neděli 1 trial – farma závod. Pod rozhodčí taktovkou Miroslava Koška na start IHT1 nastoupilo 6 závodníků, v IHT 2 pak 4. Následně probíhaly zkoušky HWT a zkoušky vloh ovčáckého psa ZVOP. V neděli dopoledne s uskutečnil farmářský závod. Celkem soutěžilo 8 týmů. Pan rozhodčí postavil lehčí trať zaměřenou pro začínající psi, nicméně zakomponoval velmi
zajímavou a u nás zřídka používanou překážku, tzv. maltézský kříž. Odpoledne patřilo trialu IHT1 pro tradiční plemena, kde bylo 5 přihlášených. Následovaly zkoušky HWT a ZVOP. Sváteční úterý 28.10. bylo věnováno tradičnímu stylu. Dopoledne se uskutečnil první farma závod na výkonnostní úrovni 2-3. 8 týmů, které na start nastoupily čekala zajímavá trať s novými překážkami a početnější skupinkou ovcí, než je v ČR běžné. Věřím, že si to závodníci užili a musím konstatovat, že někteří si s tratí poradili na jedničku s hvězdičkou. Odpoledne následovaly zkoušky HWT a ZVOP. Celý den byla rozhodčím Daniela Rájová.
Během 3 slunečných podzimních dní se v Dajaveře na start postavilo přes 80 týmů. Doufám, že si všichni odnesli krásný sportovní zážitek a příští rok se se všemi budeme těšit opět naviděnou!
Chtěla bych moc moc poděkovat všem, kteří se na celé organizaci podíleli,
bez nich by akce tohoto rozsahu vůbec nebyla možná. Jsou to především
zavaděči oveček a pomocníci v košáru, služba v kantýně a pomoc při zpracování
množství přihlášek a nových webových stránek. Ještě jednou všem těmto
dobrým duším děkuji!

Velký dík také patří našemu dlouholetému partnerovi – f. Fitmin za jeho
podporu pasení a za ceny pro vítěze! Věříme, že i v příštím roce naše spolupráce