22.11.2021

ŠTĚŇÁTKA “P2” + “Q2” – AKTUALIZACE

Doplnění jmen štěňátek a aktualizace fotek.

1.11. 2021

Nadine DAJAVERA a setkání vrhu “N2”

Nadine Dajavera slaví již půl roku a má nové fotky od oveček.

Dále se sešel téměř celý vrh “N2” Dajavera, kromě teda naší už francouzské sestřičky, ta to má na setkání a trénink trochu z ruky ?

Zleva: Nara, Nixie, Nox, Nadine, Nessa, Nessie

Hezky nám to roste ❤Philippe Heintz Llangwm Spot “Shep” x Gyfu

25. 10. 2021

Trial Chróścina (PL), polská kvalifikace Continental, rozh. Mark Banham (UK)

Gyfu – ze 2 běhů běžela pouze jeden, po kterém opět kulhala ? , takže celkově 20 místo (z 22)
Phoenix – 13. místo

V obou bězích super outrun, lift, dobrý fetch, v prvním běhu pak opravdu rychlý drive ? takže uřídit to moc nešlo, ve druhém bylo lépe, ale stejně jsme se tak nějak praly. Shed, pen a sigle v prvním běhu super, pouze se ztrátou jediného bodu na shedu, v druhém běhu se mi bohužel nepodařilo rozdělit, jako mnohým a tak nám došel čas, 30 chybějících bodů byla citelná ztráta. Přesto jsme dostaly krásnou cenu za nejmladšího účastníka závodů.V sobotu odpolko jsem si jako bonus dala školení pro rozhodčí s Markem Banhamem.Moc moc děkuji Klub Pracujących Psów Pasterskich za skvělou akci a krásné ceny, děkuji Mark Banham za posuzování a školení, a Śląski Folwark za super zázemí, ovečky a skvělého pstruha ? Just TIME WELL SPENT ❤

19. 10. 2021

Cz GCh. Amy DAJAVERA – slaví 15. narozeniny

Naše milovaná a prvorozená Dajaveračka dnes slaví své 15. narozeniny a s ní i Dajavera svých 15 let ❤ Amynko naše milovaná, tak všechno nej!??

11. 10. 2021

FLYBALLOVÝ TURNAJ

Budějickej Xtreme 2021 – flyballový turnaj Dajavera X – 5. divize (ze 7)

sobota – ST – 1. místo, nej. čas 17,50s
neděle – DE – 3. místo, nej. čas 17,71s

Poslední turnaj sezony a Dajavera předvedla svou vrcholnou formu. Běhy se 17-kami se staly běžnou součástí našich časů a my z toho máme opravdu velkou radost. Ruku v ruce se zrychlením našich psů přišly bohužel i v několika bězích CT, kdy jsme prolomili povolený čistý čas psů v běhu pro naši divizi a spolu s pár chybami nás to stálo nedělní propad na 3.místo. Turnaj jsme si fantasticky užili a už se moc těšíme na zimní pauzu, kdy plánujeme převedení našich psů na nový box.

Takže na jaře flyballu opět zdar! Díky týme za super sezonu.

Za výživu našich psích sportovců vděčíme https://krmivo-animall.cz/

5. 10. 2021

POZVÁNKA NA ZKOUŠKY PASENÍ

Srdečně zveme na zkoušky pasení NHAT a HWT pro CS i TS do Dajavery

Více info naleznete ZDE

3. 10. 2021

Dajavera Cup TS 2021, rozh. Gianluigi Bertazzoli (It)

4 dny závodů – IHT 1, IHT 2, 2x IHT 3, CACT, CACITr3 dny školení – 2 dny pro TS, jeden den pro CSNaprosto úžasný, vyčerpávající a slunečný týden na pastvinách Dajavery. Obrovský dík patří panu rozhodčímu za krásnou trať, objektivní posuzování a rady při školení.Díky celému organizačnímu týmu a hlavně nejvíc nejlepší tlumočnici Sarka Krutova Scagliarini❤ Velké díky klubům, které měly při této akci svá mistrovství – Briard klub ČR, Beauceron klubu ČR a Klubu chovatelů Bearded Collií za podporu a důvěru.

Obrovské díky partnerům akce za krásné ceny nejen pro vítěze ?https://krmivo-animall.cz/http://mira-mar.cz/ kompletní výsledky v komentu u fotky vítězů v dané kategorii.

Foto ze školení z dílny Andy: ZDE

20. 9. 2021

Flyballový turnaj Křupky na břehu 2021

Flyballový turnaj Křupky na břehu 2021Dajavera X – 3.divizesobota ST – 1. místo, nej. čas 18.16sneděle DE – 1. místo, nej. čas 18.18sV sobotu bohužel hned po prvním běhu musel ze zdravotních důvodů odstoupit náš startovní pes Jimmy a tak několik dalších běhů jsme seběhávali novou sestavu. Srovnali jsme se až ke konci turnaje a tak první místo muselo být nakonec stvrzeno až v opakovaném finále. No, alespoň si naše čtyřka pořádně zaběhala ?Jimmimu držíme vše, co máme, aby byl brzy fit a děkujeme naší nabíječce a zbytku týmu, co za námi přijel fandit a pomáhat ❤Flyballu 3x zdar a těšíme se do Budějovic na poslední turnaj sezony.

Díky https://krmivo-animall.cz/ za podporu a krmení bez chemie pro naše miláčky!

16. 9. 2021

Školení pasení s Luca Finim v Dajaveře.

Super školení, spousta cenných rad a zábavy. Na školení k nám dorazila naše francouzská psí rodina – chovatel Eric Gautrey se svou ženou Claude a tak se Gyfu a Phoenix vyfotily se svými rodiči a sestrami. Děkujeme za návštěvu a za krásná videa z dronu ?

14. 9. 2021

VIII BCCCZ Cup 2021, rozh. Luca Fini (It)

Gyfu – 1. místo, Phoenix – 9. místo

VIII BCCCZ Cup se běžel na dvou tratích a dvou typech ovcí. 1. English Style (těžký 450 m outrun, lift, fetch, drive, split, pen, ovce maďarská rácka – 100bodů)2. South Wales Style (350 m outrun, lift, fetch, maltese cross, pen, ovce vřesová – 90bodů)S Gyfu jsem nastupovala bez velkých ambicí. Po více než půl roční pauze a asi pěti trénincích jsem neočekávala nic, než že bude předskokanem. Bylo vidět, že nám tréninky a fyzička chybí, ale Gyfu prostě nezklamala a předvedla svou třídu.

Co dodat, je to můj profík ?Phoenix ve svém věku (necelé 2 roky) a prvním startu v Open Class byla nejméně zkušenou závodnicí. V English stylu jsme po krásném outrunu (za nejvyšší počet bodů ze všech startujících) měly potíže na fetchi (ostatně jako skoro všichni) a už jsme se nedokázaly srovnat, takže jsem odstoupila a pomohla jí. Druhý den nás čekal South Wales Style. Byl to prostě koncert a při ztrátě pouhých 2 bodů jsme tak měly nejlepší běh ze všech startů za celý víkend ❤

Mám velkou radost a jsem na ty svoje holky opravdu pyšná.

Moc děkuji našemu partnerovi za podporu a tu nejlepší péči o mé psí sportovce! Díky panu rozhodčímu za posuzování a klubu BCCCZ za podporu pasení ❤https://krmivo-animall.cz/

14. 9. 2021

Flyballový turnaj Med´s 2021Dajavera X – 4. místo

Flyballový turnaj Med´s 2021Dajavera X – 4. místo, nej čas 17.88 sAž na ranním briefingu jsme se dozvěděli, že naše družstvo bylo přeřazeno do jiné divize, takže se vstupním časem o 0,5-1s horším, než naši soupeři jsme tam byli opravdu do počtu a poslední místo v divizi nás nepřekvapilo. Ale bez boje jsme to nevzdali a zaběhli si alespoň kýženou 17. Domů jsme tedy přivezli nový týmový rekord 17.88s a k němu i nový flyballový box, za který moc děkujeme Stanislav Prošek!

Díky týme za super akci, Jana Riegerova za bezchybné nabíjení a za týden opět v dresu!!!

Děkujeme našemu partnerovi za podporu https://krmivo-animall.cz/

5. 9. 2021

PLÁNOVANÝ VRH “R2” DAJAVERA

Plánujeme štěňátka po naší Phoenix. Otcem bude Blacksheep Jim.

Více info o vrhu naleznete ZDE

3. 9. 2021

ŠTĚŇÁTKA “P2” DAJAVERA – AKTUALIZACE

Přidány aktuální fotky štěňátek před odchodem do nových domovů 🙂

Více info o vrhu “P2” Dajavera naleznete ZDE

3. 9. 2021

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA – “Q2” DAJAVERA

3.9.2021 vykoukl na svět náš externí vrh Q2 Dajavera, Cassie Dajavera x Brown Body Holifix. Máme hnědulínky pejska a fenku ? Moc gratulujeme majitelce

Více info o vrhu “Q2” Dajavera naleznete ZDE

1. 9. 2021

LITTLE CHEERO DAJAVERA

Little Cheero Dajavera – rally obedience. První den 1. místo, druhý den 3. místo, 4 splněné kvalifkace, takže brzy přestup do vyšší kategorie. Gratulujeme!

1. 9. 2021

Eager´s Cup – flyballový turnaj

Eager´s Cup – flyballový turnaj. Dajavera X – 3.místo ve 3. divizi.

15. 8. 2021

Dajavera Cup TS 2021

Srdečně zveme všechny příznivce pasení na Dajavera Cup TS 2021 a navazující školení pro TS i CS

ODKAZ NA AKCI NALEZNETE: ZDE

10. 8. 2021

BCCCZ a ELÉV CUP 2021

Srdečně zveme nejen závodníky na naše závody pro border kolie – BCCCZ a Elév Cup 2021 ❤

ODKAZ NA AKCI NALEZNETE: ZDE

10. 8. 2021

Will to please Dajavera – LA3 Šampion

Will to please Dajavera o víkendu zaběhla dvě zkoušky LA3 – 1. a 2. místo a tímto splnila podmínky pro udělení LA3 Šampiona. Máme velkou radost a posíláme gratulaci!

4. 8. 2021

Mistrovství ČR a BCCCZ v pasení 2021 – Phoenix Nessie´s Spirit 1. místo v T2

Rozhodčí Finn Petersen (Dánsko)

O titul Mistra ČR jsme s Gyfu letos nenastoupily, bohužel si štěňátka opět vybrala svou tradiční daň a Gyfu kulhá, takže jsme nastoupily pouze s Phoenix do dvojek (jedničky už prostě vynecháme, to jsme nestihly ? ) Běželo se dvoukolově. Field a vzdálenosti nebyly vůbec jednoduché, naopak.

V prvním běhu jsem si zkazila fetch, kdy jsem si myslela, že Phoenix je za ovečkama, tak ji pískám stranový povel a ona už byla před nimi ? co dodat, prostě mě poslechla, bodová ztráta 16-ti bodů. A po této chybě jsem si už myslela, že jsme mimo hru, tak jsem ji při druhém běhu poslala na outrun na velmi těžkou stanu (skoro všichni psi tam pro terénní vlnu překřížili), takže přesně trénink pro nás ? Sice jsem musela připísknout, takže ztráta 6-ti bodů, ale dala to, holka moje šikovná! Fetch se ztrátou jediného bodu. Lifty v obou bězích stejné (-2 body), stejně tak drivy, mini chybky pouze -4 bodíky, jeden shed za plný počet, jeden -2, peny luxus, bez ztráty kytičky. Pro mě překvapivě nakonec první místo, co dodat, mám radost, jsem na tu svou holku pyšná ?

Na závody navazovalo dvoudenní školení. Naprostý luxus!!! Jak pan rozhodčí, tak parta, která se tam sešla ❤ Prostě “Time well spent”. U toho všeho samozřejmě nemohla chybět už moje nová pracovní naděje Nadine Dajavera, která si užila 4 dny socializace ?

Děkuji organizačnímu týmu kolem Jakub Jaša a Lucie Reisnerová za skvělou akci a Lucce hlavně za bezkonkurenční těstoviny! Největší dík ovšem patří našemu partnerovi https://krmivo-animall.cz/ a alfazoo.cz za podporu po celý rok, i když zrovna nestojíme na stupních vítězů ❤

4. 8. 2021

VRH “O2” DAJAVERA – NOVÉ FOTKY

Přidány nové fotografie holčiček ve věku 7 týdnů

Více o vrhu “O2” Dajavera naleznete ZDE

3. 8. 2021

VRH “Q2” DAJAVERA – BŘEZOST POTVRZENA

Cassie byla na sonu zjištěna březí. Máme velkou radost a už se začínáme těšit na miminka.

Více o vrhu “Q2” Dajavera naleznete ZDE

3. 7. 2021

Flyballový TURNAJ ZAČÁTEČNÍKŮ

Flyballový turnaj začátečníků – Dajavera team – 2. místo ve ST a 3. místo v DE v 1.divizi!!!! Jsem na ty naše začouny super pyšná ❤ Nejen, že to byl první start našich týmových borderek Lennyho (Highlander Hola Hopa) a Quinn Alkyra, ale i jejich páníčků! Psi byli velmi dobře připraveni a žádné překvápko nás nečekalo, tak teď se jen vyběhat ?

V každém případě máme radost z jejich časů, kdy na 30 cm překážkách dokázal Lenny zaběhnout čas 4.56s a Quinn 3.90s ❤ Děkuji celému týmu za krásný sportovní zážitek a super atmosféru!

Obrovský dík našemu partnerovi, který se stará o dokonalou stravu pro naše psí sportovce! https://krmivo-animall.cz/

2. 7. 2021

MÁME NAKRYTO “Q2” DAJAVERA

Cassie byla 2.7.2021 nakryta a za 26 dnů uvidíme, jestli se budeme moci těšit na další externí vrh hnědulínků v Dajaveře.

Více o vrhu “Q2” Dajavera naleznete ZDE

1. 7. 2021

PHOENIX – CHOVNÁ FENA

Phoenix Nessie´s Spirit byla ve Zlíně na bonitaci uchovněna.

Děkuji moc klubu BCCCZ, hlavně Monice Švarcové a Haně Sklenaříkové za korektní posouzení. Myslím, že takto by měly bonitace vypadat. Moc bych se přimlouvala, aby hlavní slovo na bonitaci měl vždy nějaký dlouholetý chovatel, znalec plemene, jako tomu bylo nyní a neposuzovalo se jako na výstavě.

Samozřejmě velký dík všem, co pomáhali a Martině Paulino za fotky!

29. 6. 2021

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA

29.6.2021 se nám narodil náš externí vrh “P2”, máme 2 kluky – černobílého a hnědého s pálením a 1 holčičku – černobílou s pálením. Na svět přišli opět císařem. Všichni prckové i maminka jsou naprosto v pořádku. Miminka již mají své majitele.

Více o vrhu “P2” Dajavera naleznete ZDE

21. 6. 2021

ŠTĚŇÁTKA “N2” DAJAVERA – AKTUALIZACE

Náš vrh N2 (I-Gyfu x Llangwm Spot ′′ Shep ′′) stáří 7 týdnů. Je čas se rozloučit a popřát všem našim krásným krásným životům se svými novými rodinami ❤ Nadine Dajavera zůstává doma.

Ještě jednou děkuji Philippe Heintz za umožnění tohoto vrhu ?

21. 6. 2021

PHOENIX ZÁVODY – MALÁ ČERNOC – T2

Děkuji za pozvání posuzovat IHT 1 a IHT 2 na závodech v Malé Černoci. S Phoenix jsme nastoupily do kategorie T2 (běželo se dvoukolově), oba běhy jsme měly přiměřeně věku neučesané, ale s výkonem Phoenix jsem byla velmi spokojená a žádné překvapení si pro mě nepřipravila!

Obsadily jsme 2. místo (tuším z 11-12 psů), vyhrály výborný koláč, krásné kožené vodítko (díky Anna Hrnečková) a k tomu pašíka, kterého jsem nechala umístěného v Chrochtově školce až do naplnění jeho dnů 🙂

15. 6. 2021

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA

15.6.2021 se narodil náš externí vrh “O2” – 3 krásné slečny a jeden kluk, který se nažil bojovat o život i přes porod císařským řezem, ale nakonec boj prohrál. Terezce a slečnám se daří dobře. Přibírají a mají se čile k světu.

Všichni jsou hnědobílí a již mají své páníčky.

Více info o vrhu naleznete ZDE

2. 6. 2021

PŘIDÁN NOVÝ PLÁNOVANÝ VRH

Dne 30. 4. 2021 proběhlo úspěšné krytí (již potvrzeno) našeho externího vrhu “P2”, na štěňátka se budeme těšit 2. 7. 2021.

Rodiče pro tento vrh jsou: Eleanor Dajavera x Luna Tale Raise Me Up Garou.

Více info: ZDE

30. 5. 2021

OVEČKY

Nesmíme zapomínat také na naše ovečky. Mají za sebou salon krásy 🙂

30. 5. 2021

PHOENIX NESSIE´S SPIRIT

Phoenix  – trial Pepkowy – na víkend jsme si odskočili do Varšavy do Sabshai Sheepdogs na dvoudenní trial. Jedničky mi přišly malé, tak jsme nastoupily hned do dvojek. Byl to Phoenix první závod v životě a tak jsme to spíš pojaly jako trénink a novou zkušenost. Byť to jako trénink vypadalo, tak jsme se umístily na 2. místě 🙂

30. 5. 2021

PLÁNOVANÝ VRH “O2” DAJAVERA

Terezka Dajavera – “O2” DAJAVERA – byla potvrzena březost a kuliček jsme viděly opravdu hodně, tak už se pomalu těšíme na další externí vrh 🙂

30. 5. 2021

ŠTĚŇÁTKA AKTUALITY

Vrhy “M2” i “N2” už mají jména a mají se čile k světu. Přibyly také nové fotky a videa. Viz video níže 🙂

5. 5. 2021

JUST LUCY DAJAVERA – ZDRAVÍ

Just Lucy Dajavera byla u MVDr. Ekra na vyšetření s nejlepším možným výsledkem – HD A, ED 0, OCD free 🙂

Více info o vrhu “J2” Dajavera a nové fotky naleznete: ZDE

5. 5. 2021

PHOENIX SLOŽILA ZKOUŠKU HWT

Phoenix Nessie´s Spirit úspěšně složila zkoušku pasení HWT (83 b/VG)

Více o Phoenix naleznete: ZDE

5. 5. 2021

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU REZERVOVÁNA

Omlouváme se všem, na které se nedostalo, ale víc miminek v tuto chvíli prostě nemáme 🙂

3. 5. 2021

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA – “N2” DAJAVERA

Dne 2. 5. 2021 se nám narodil náš vrh “N2” Dajavera. Rodiči jsou Gyfu x Llangwm Spot (6 fen a 1 pes, všichni černobílí s pálením)

Více info o vrhu ZDE

3. 5. 2021

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA – “M2” DAJAVERA

Dne 26. 4. 2021 se nám narodil náš externí vrh “M2” Dajavera. Rodiči jsou Gemma Dajavera x Attention Please Idolo (3 fenky – hnědá, hnědá s pálením, černobílá s pálením a 1 pejsek hnědý s pálením)

Více info o vrhu ZDE

28. 4. 2021

PLÁNOVANÝ VRH – “P2” DAJAVERA

Cassie Dajavera byla úspěšně na bonitaci uchovněna, tak pokud vše dobře půjde podle plánu budeme se moci v létě těšit na další hnědý externí vrh 🙂

Více info o vrhu ZDE

15. 4. 2021

MÁME NAKRYTO – “O2” DAJAVERA

Máme nakryto Terezka x Reef, takže pokud bude vše v pořádku, můžeme se těšit 16.6.2021 na hnědá miminka.

Více info o vrhu ZDE

9. 4. 2021

PSÍ ŠKOLA DAJAVERA

Rozjíždíme Dajaveráckou psí školu, zaměřenou na výchovu a výcvik border kolií.

Více info v sekci PSÍ ŠKOLA

9. 4. 2021

ZKOUŠKY V DAJAVEŘE

O víkendu 17.-18.4.2021 proběhnou plánované zkoušky pasení NHAT a HWT.

Propozice a přihláška ZDE

1. 4. 2021

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE

25. 3. 2021

JARO JE TU 🙂

Tak už jsme se dočkali i u nás v Dajaveře. Za první dva dny 4x dvojčátka a 1 jedináček. Kéž by i zbytek proběhl takto hladce! Jaro vítej k nám ??????

22. 3. 2021

BŘEZOST POTVRZENA – ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA

Gyfu a Gemma Dajavera byly na kontrolním ultrazvuku, který potvrdil březost obou fen. Máme velkou radost a koncem dubna se můžeme v Dajaveře těšit na 2 pracovní/sportovní vrhy štěňátek.

Více o vrhu “M2” Dajavera: ZDE
Více o vrhu “N2” Dajavera: ZDE

11. 3. 2021

AKCE PASENÍ PRO TS

Srdečně Vás zveme na akci pasení pro TS, konanou u nás v Dajaveře v letošním roce. Více info níže:

24. 2. 2021

MÁME NAKRYTO – “N2” DAJAVERA

Krytí plánovaného vrhu N2 (I-Gyfu x Llangwm Spot “Shep”) úspěšně proběhlo dne 24. 2. 2021, předpokládaný termín porodu je 25. 4. 2021.

Více info o budoucím vrhu si můžete přečíst ZDE

24. 2. 2021

POZVÁNKA NA AKCI PASENÍ

Srdečně Vás zveme na akci pasení v letošním roce. Více info níže:

22. 2. 2021

MÁME NAKRYTO – “M2” DAJAVERA

Krytí plánovaného vrhu M2 (Gemma Dajavera x Attention Please Idolo “Bixby”) úspěšně proběhlo dne 22. 2. 2021, předpokládaný termín porodu je 23. 4. 2021.

Více info o budoucím vrhu si můžete přečíst ZDE

27. 1. 2021

ZDRAVOTNÍ VYŠETŘENÍ – VÝSLEDKY

Phoenix Nessie´s Spirit
oční vyšetření – prosté očních vad – MVDr. Beránek

Gemma, Enola Gay a Runa Wyn Dajavavera
oční vyšetření – prosté očních vad – MVDr. Beránek

Eleanor a Gemma Dajavera
genetické vyšetření – CEA, MDR1, NCL5, TNS, IGS, Raine-syndrom, SN, Goniodysgenesis a Glaukom – VŠE NORMAL

27. 1. 2021

ŠTĚŇÁTKA “L2” DAJAVERA JDOU DO NOVÝCH DOMOVŮ

Náš externí vrh “L2” se bude pomalu rozjíždět do nových domovů. Prckům přejeme krásné životy plné lásky s novými páníčky.

Poslední jejich velké focení: ZDE

Archiv 2020